DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2180714฿%0.6689

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Amaç kozmetik, endişe insani

Opr. Dr. Merve Özkaya Ünsal, bayanların göğüs büyütmeyi kozmetik maksatla yaptırmasına rağmen, korkularının başında estetikten evvel insani hislerin geldiğini söyledi. Opr. Dr. Ünsal, “Genç hastalar en başta anne olduklarında silikon göğüsle bebeklerini emzirip emziremeyeceklerini soruyor. Süt kanallarını ameliyat sırasında koruduğumuz için bu türlü bir sorun yaşanmıyor. Bu operasyonu geçirmek, gebelik ve emzirmek için bir pürüz oluşturmuyor” dedi.
Kent Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Merve Özkaya Ünsal göğüs büyütme ameliyatlarının her yaş kümesindeki bireyler tarafından giderek artan bir formda talep edilen operasyonlar olduğunu söyledi.
Operasyonun göğüs hacmini ve dolgunluğunu artırmak, göğüs kıvrım ve çizgilerini belirginleştirmek için kozmetik maksatlı yapıldığını belirten Opr. Dr. Ünsal, göğüs büyütme ameliyatları konusunda bilgi verdi. Göğüs büyütme ameliyatı yaptırmayı planlayan bilhassa genç hastalarla görüşmede en sık “silikon ameliyatı sonrası süt verilemez” kaygısının lisana getirildiğini belirten Opr. Dr. Merve Özkaya Ünsal, “Meme büyütme operasyonu kozmetik emelle yaptırılan bir operasyon. Buna rağmen genç hastalarımın neredeyse tamamının korkusu estetikten çok insani. Silikon göğüs protezinin, doğurup anne olduğunda bebeğini emzirmesine pürüz olup olmayacağını soruyor. Bu çok kıymetli bir tasa. Lakin telaşları yersiz zira süt kanallarını ameliyat sırasında mümkün olduğunca koruyoruz. Bu operasyonu geçirmek, gebelik ve emzirmek için bir mani oluşturmuyor” diye konuştu.

İki farklı usulle yapılıyor
Göğüs büyütme ameliyatlarının iki farklı usulle yapılabildiğini kaydeden Opr. Dr. Ünsal şunları söyledi: “Bu metotlardan biri, silikon protezler kullanılarak yapılan büyütme ameliyatıdır.


Bir oburu ise kendi bedeninizden alınan yağ dokuların kimi süreçlerden geçirilerek göğüs dokusuna verilmesi ameliyatıdır. Mevcut göğüs volümü çok düşük olan hastalarda ya da ameliyat sonrasında sutyen/bikini vücudunda daha fazla artış olmasını isteyen hastalarda protez ile büyütme ameliyatları tercih edilirken, göğüs volümünde az ölçüde artış, dekolte bölgesi üzere özellikli bir bölgede dolgunlaşma isteyen hastalarda yağ transferi metoduyla göğüs büyütme uygulanabilir. Kimi hastalarda, her iki süreç bir ortada uygulanabiliyor.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kan testi ile akciğer kanseri teşhisi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI