DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2244523฿%-1.62638

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Yerli Düşünce Derneği’nden ’Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı Günü’ açıklaması


Yerli Düşüncü Derneği (YDD), Kazakistan’ın 1 Aralık “Kurucu Cumhurbaşkanı Günü” hasebiyle yazılı bir açıklama yayımladı. Dernek ismine açıklamayı yapan YDD Onursal Lideri Yalçın Topçu, açıklamasında Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev’den övgü dolu sözlerle bahsetti.

Yerli Düşüncü Derneği (YDD), Kazakistan’ın 1 Aralık “Kurucu Cumhurbaşkanı Günü” hasebiyle yazılı bir açıklama yayımladı. Dernek ismine açıklamayı YDD Onursal Lideri Yalçın Topçu yaptı. Açıklamasında, Kazakistan’ın 1 Aralık Kurucu Cumhurbaşkanı Günü’nü kutlayarak, Kazakistan’ın kurucu Cumhurbaşkanı Nazarbayev’den övgü dolu sözlerle bahseden Topçu, “Ata yurdumuz Kazakistan Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı bilge önder, Türk dünyasının Aksakalı ve Türk dünyası yüksek nişanı ile taltifli, tıpkı vakitte Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teklifleriyle Türk Kurulu Ömür Uzunluğu Onursal Lideri Aksakalımızı Türkiye’den Yerli Fikir Derneği mensupları ‘Uzaktaki Evlatları’ olarak hürmet, minnet ve şükranla selamlıyoruz” dedi.

Bilge önder Nazarbayev’in, Abay Ata’nın, Mağcan Ata’nın, Çokay Ata’nın, kısaca; asırlarca Kazak halkına özgürlük isteyen bütün cetlerin davasını gerçekleştirip yeni bin yıla girerken halkına dünyanın 9’uncu büyük topraklarında özgür ve güçlü bir devlet kuran büyük bir abide şahsiyet olduğunun altını çizen Topçu, Nazarbayev’in, bağımsız Kazakistan’ı kurmasındaki bilgeliği, yüksek iradesi ve çok bedelli katkıları nedeniyle Kazak halkının vefa ve minnet tabirinin gereğini yapan ve 1 Aralık gününü “Kurucu Cumhurbaşkanı Günü” olarak belirleyen Kazakistan parlamentosuna teşekkür ederek, “Aksakalımıza gösterilen bu kadirşinaslık ve vefa gününü, biz de onun çok sevdiği Türk Dünyasının Türkiye’deki evlatları olarak gururla kutluyor, kendilerini sıhhatle uzun ömürler diliyoruz” tabirlerini kullandı.

Nazarbayev’in yaptığı ıslahatları ve liderliğinden bahseden Topçu, şu sözleri kullandı:

“Güney Kazakistan Eyaleti’nin ismini ‘Türkistan Eyaleti’ olarak değiştirip, ‘Türkistan, Türk Dünyası’nın beşiğidir.’ diyerek Türk Dünyasının kalbinde ebedi yer eden, halkının refah ve huzuru için ülkesinde yaptığı başarılı hizmetlerin yanında tıpkı şevk ve sorumlulukla bölge ve dünyanın refah ve huzuru için de yapan, başşehir Işık Sultan’ı dünyanın ticareti ve tahlil bekleyen kıymetli sorunları için tahlil adresi haline getiren Aksakalımız Nazarbayev, devranına damga vuran bir önder olup, gelecek jenerasyonlar için de değerli bir rol-modeldir. Yılda 3 Milyon yolcu kapasitesine sahip ‘Türkistan Memleketler arası Havalimanı’nı açarak medeniyet ve ticaret bölgesi olan Pir-i Türkistan Hoca Ahmed Yesevi’nin beldesini bölgenin ve dünyanın ulaşımına açan Aksakalımız, bizlerin gönlüne taht kurmuş pir-i Türkistan Cet Yesevi’nin de ruhunu şad etmiştir. Allah aksakalımızdan razı olsun, onu esirgesin ve daim yüceltsin.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eskişehirli sporcular Almanya’daki yarışmada 8 madalya ve kupa kazandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI