DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2103985฿%-0.3661

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Yerelde kapasite geliştirme eğitimleri 3 ilde tamamlandı

Avrupa Birliği (AB) tarafından fon sağlanan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün yararlanıcısı ve Milletlerarası Göç Siyasetleri Geliştirme Merkezi’nin (ICMPD) uygulayıcı olduğu ENHANCER Projesi, eğitimlerle devam ediyor.
Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Ahenk İçin Girişimcilik Kapasitesinin Geliştirilmesi (ENHANCER) Projesi, 3 ili kapsayan eğitimlerini geçtiğimiz günlerde tamamladı.
‘Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri’ İstanbul, İzmir ve Ankara’da beklenin üzerinde iştirak ile gerçekleştirildi. Sonraki süreçte amaç ise 2022 ve 2023 yıllarda toplam 8 ile ulaşmak.
Eğitim programının maksat kümesini ise Kalkınma Ajansları, Sanayi ve Teknoloji Vilayet Müdürlükleri, Büyükşehir Belediyeleri, Vilayet Göç Yönetimi Müdürlükleri, Ticaret Odası, Sanayi Odası, KOSGEB Vilayet Müdürlükleri, Ticaret Vilayet Müdürlükleri ile Valiliklerin Vilayet Planlama ve Uyum Müdürlükleri oluşturuyor.

Proje tanıtımı ile başlayan eğitim seminerlerinde, göç ve kalkınma hakkında temel kavramlar ile kalkınmaya hassas göç siyasetlerine dair kapsamlı bilgiler iştirakçilerle paylaşıldı.

Eğitimlerde saha raporlarından birinci bulgular ayrıntılı olarak aktarıldı ve Covid-19 salgınının teşebbüsçüler ile göçmenlere tesiri de ele alındı.
Program mühletince, kapasite geliştirme kapsamında tesirli bağlantı ve vücut lisanı, tesirli sunum maharetleri ve toplantı idaresi bahislerinde da eğitim verildi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

FÜ Veteriner Fakültesinde, 179. yıl eğitim etkinlikleri

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI