DOLAR

32,6539$% 0.42

EURO

35,0922% 0.38

STERLİN

41,8639£% 0.53

GRAM ALTIN

2.441,72%0,27

ÇEYREK ALTIN

3.924,00%0,45

BİTCOİN

2119207฿%-2.61628

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Vali Çiftçi: “Çorum’da şu anda 57 öğretmenimiz, 549 öğrencimiz, 107 sınıfımız karantinada”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, “Çorum’da şu anda 57 öğretmenimiz, 549 öğrencimiz, 107 sınıfımız karantinada. Okullarımızı son ana kadar açık tutma bir uğraşımız var. Uğraşımız var. Lakin oranlarımız da yüksek. Bu hususta velilerimizin son derece dikkatli olması gerekiyor” dedi.
Çorum Belediyesi tarafından imali tamamlanan Çoruminia’nın açılışına katılan Vali Mustafa Çitfçi, korona virüs olaylarına ait açıklama da bulunarak ihtarda bulundu.

Sıhhat Bakanlığı bilgilerine nazaran korona virüs hadiseleri artış gösteren en çok 10 vilayet ortasında Çorum’un bulunduğuna dikkat çeken Vali Çiftçi, “Geçtiğimiz hafta Sıhhat Bakanımız vilayetlere nazaran haftalık hadise sayısını açıkladı.
Sayılara nazaran Çorum hadise sayılarının en süratli arttığı 10 vilayet ortasında yer alıyor. Son olay oranımız 100 binde 361 civarında. Ondan evvelki hafta Sıhhat Bakanlığımızın açıkladığı sayı 100 binde 217,68’di. Son günlerde haftalarda vilayetimizde pandemiyle ilgili yükseliş trendi var. 100 binde 84’lük artış var. Ben halkımızı, vatandaşlarımızı, öğrencilerimizi, ulusal eğitim topluluğumuzu uyarıyorum. Şayet bu biçimde giderse yine eski günlere dönmemiz kaçınılmaz olacak. Üzerimize düşen misyonu yapalım. Pandemi ile gayret yalnızca Sıhhat Müdürlüğümüzün, Ulusal Eğitim Müdürlüğümüzün, emniyet ve jandarma teşkilatımızın üzerine bırakılabilecek bir vazife değil. Bunumla toplumun bütün kısımlarının gayret etmesi elinden gelen çabası göstermesi gerekiyor” dedi.
Pandemi kurallarının değişmediğini vurgulayan Vali Çiftçi, “Maske, uzaklık, paklık kuralları devam ediyor.
Bunun yanında birde en büyük uğraş aracımız aşı. Aşılama oranlarına baktığımızda Çorum’da 12 yaş ve üzeri aşısı tamamlanmış bireylerin oranı yüzde 70, 44. Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu sayısı daha da üste çekmemiz gerekiyor. Korona virüse yakalananların yaş oranlarına ait de açıklama da bulunan Vali Çiftçi, “Genç nüfusunda 5 yaş ve üzeri bireylerinde 90 yaş üzeri şahısların korona virüse yakalanma oranları elimizde. Genç nüfusta hadise artışı var. Çorum’da şu anda 57 öğretmenimiz, 549 öğrencimiz, 107 sınıfımız karantinada. Okullarımızı son ana kadar açık tutma bir çabamız var. Uğraşımız var. Lakin oranlarımız da yüksek. Bu mevzuda velilerimizin son derece dikkatli olması gerekiyor” tabirlerini kullandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Deniz dolgusuna inşa edilecek Trabzon Şehir Hastanesi için 400 fore kazık çakılacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI