Vakaların yükselişe geçtiği Osmaniye’de Vali’den aşı uyarısı

Sıhhat Bakanlığı’nca açıklanan korona virüs haritasında yüzde 60,2 aşılama oranıyla turuncu renkte gösterilen Osmaniye’de son açıklanan tabloyla …

Hediye sipariş alışveriş ankara
09.07.2021
A+
A-

Sıhhat Bakanlığı’nca açıklanan korona virüs haritasında yüzde 60,2 aşılama oranıyla turuncu renkte gösterilen Osmaniye’de son açıklanan tabloyla birlikte hadise sayıları yükselişe geçti. ‘Dinamik Kontrol Modeli’ kapsamında sokağa inen Vali Erdinç Yılmaz, Osmaniye’nin olay sayısında 3. sıraya gerilediğini hatırlatarak, sırası gelen vatandaşların aşı olması gerektiğini söyledi.
Sıhhat Bakanlığı’nın haftalık olarak açıkladığı bilgilere nazaran, 19-25 Haziran tarihleri ortasında 100 binde 4,92 oranla en az hadise sayısına sahip olan Osmaniye’de son açıklanan tabloyla birlikte 100 binde 5,65 oranla hadise sayıları tekrardan yükselişe geçti.
‘Dinamik Kontrol Modeli” kapsamında Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, Vilayet Sıhhat Müdür Vekili Dr. Mehmet Bahar, Vilayet Planlama ve Uyum Müdürü ve 112 Acil Davet Merkezi Müdür Vekili Hüseyin Zafer ile Hasan Çenet Caddesi’nde gerçekleştirilen kontrollere katılan Vali Erdinç Yılmaz, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Son açıklanan korona virüs tablosunda yükselişe geçen olay sayılarına karşılık sırası gelen vatandaşların aşı olmaları gerektiğini hatırlatan Yılmaz, Osmaniye’ye birinciliğin yakıştığını kaydetti.
Korona virüsle çabayı en güzel formda tamamlayabilmek için aşının değerine dikkat çeken Vali Erdinç Yılmaz, İki haftadır en az olay görülen vilayetler sıralamasında birinci sıradaydık.
Son açıklanan tabloya nazaran az bir farkla üçüncü sıraya geriledik. Bu da önemli bir muvaffakiyet ancak Osmaniye olarak bize birincilik yakışır. Biz inşallah Türkiye’de en az hadise görülen vilayetler ortasında daima birinci sırada olalım.

Bunu yapmak için kesinlikle kurallara hassasiyetle uymamız ve bunun yanında kesinlikle aşımızı olmamız gerekiyor. Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın bir an evvel aşı olmaları çok kıymetli. Bu çabayı en güzel biçimde tamamlayabilmek için önlemleri elden bırakmamalı ve aşı olmalıyız” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Ayrıyeten Vali Yılmaz, sırası gelen vatandaşların randevu almadan da sıhhat kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini belirtti.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.