Vaka sayılarında en fazla düşüş Gümüşhane’de

Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı haftalık Covid-19 hadise sayısında geçtiğimiz haftaya nazaran Türkiye’de en fazla düşüşün …

Hediye sipariş alışveriş ankara
08.07.2021
A+
A-

Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı haftalık Covid-19 hadise sayısında geçtiğimiz haftaya nazaran Türkiye’de en fazla düşüşün yaşandığı vilayet olan Gümüşhane’de vatandaşlar bu durumu kurallara uyulmasına ve aşıya bağladı.
1 Temmuz itibariyle başlayan kademeli olağanlaşmanın üçüncü basamağıyla birlikte birçok mevzuda yasakların kalkmasıyla rahat bir nefes alan vatandaşlar, dikkat ve önlemi elden bırakmıyor.

Salgınla gayretin en kıymetli 3 kuralı olan maske, ara ve paklık kurallarına titizlikle riayet edilen Gümüşhane’de aşı kampanyalarıyla birlikte olay sayıları epey düşük düzeye geriledi.

Bakan Koca’nın açıklamasının akabinde vatandaşlar ortaya çıkan tablodan ötürü sevinçli olduklarını belirtirken kent merkezindeki esnaflardan Sebahattin Uçar bu tablonun oluşmasında aşı ve gurbetçi hareketliliğinin az olmasının tesirli olduğunu söyledi.

Uçar, “Gümüşhane’de yetkililerin aldıkları önlemler, vatandaşların da bu önlemlere uymasıyla birlikte olay sayılarımız aşağıya yanlışsız döndü.
Bundan sonra daha da tabanlara gerçek inecektir” dedi.

Beytullah Saraç ise Covid-19’un sonunun geleceğini belirterek, “Aşılamanın bunda çok tesiri var.
Yaş sonu da kaldırıldı aşıda. Artık herkes aşı olabiliyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Ben bu düşüşte aşılamanın tesirli olduğunu düşünüyorum. İki yıldır herkes meskenlerinde ve çok bunaldık.

İşyerleri de bundan etkilendi. Salgın nedeniyle hem ekonomik hem de ruhsal olarak herkes buhranda. İnşallah bu rahatlamalar devam eder, beşerler eski günlerine geri döner” diye konuştu.

15 Temmuz Zafer Meydanında arkadaşlarıyla birlikte oturan Servet Şenel de Covid-19 olay sayısının düşüşünü aşıya bağlayarak vatandaşlardan maske, aralık ve paklık kurallarına riayet etmeye devam etmelerini istedi.

Almanya’dan memleketi Gümüşhane’ye gelen ve oradaki kısıtlamaları anlatan Muhammet Söğüt ise olayların düşmesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Hayat o yasaklarla çok güç ve bunaltıcıydı.

Almanya’da da sokağa çıkma yasağı vardı. Bir haneden 2 kişi bir ortaya gelebiliyordu. Otomobile binilince yanda oturması yasak, art koltukta oturacaktı.

Daha kalın bir maske vardı o kuraldı. Gece vardiyası için özel müsaadeler alıyorduk” biçiminde konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.