Türkiye’ye gelen yolculara PCR testi zorunluluğu

Korona virüs önlemleri kapsamında yurtdışından gelecek yolcular için uçuş saatinden azamî 72 saat evvel numunesi verilmiş olan negatif PCR …

Hediye sipariş alışveriş ankara
30.12.2020
A+
A-


Korona virüs önlemleri kapsamında yurtdışından gelecek yolcular için uçuş saatinden azamî 72 saat evvel numunesi verilmiş olan negatif PCR testinin ibraz gerekliliği uygulaması devreye girdi.

Korona virüs önlemlerinde Türkiye’ye gelecek yolcuklara yönelik yeni bir uygulama bugün itibariyle devreye girdi. Bu kapsamda ülkeye girecek yolcular uçuş saatinden azamî 72 saat evvel numunesi verilmiş olan negatif PCR testini ibraz edecek. Basılı olarak ya da dijital ortamdaki negatif PCR testi sonucu ibraz etmeyen yolcular uçuşa kabul edilmeyecek. 6 yaş altı yolcular için ise test sonucu ibraz etme zaruriliği bulunmuyor.

Yolcular PCR test sonuçlarıyla yurda alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’inden geldiğini belirten yolculardan “Benden PCR testi talep edildi, biletim kesilirken havayolu şirketi bu durumu tarafıma bildirdi. Oradaki yetkililerle görüştükten sonra beni test yapabileceğim bir sıhhat kuruluşuna yönlendirdiler ve üç saat içinde test sonucum çıktı. Daha sonra Ercan Havalimanı’na geçtim, test sonucumla bir arada denetim ettiler. Denetimden sonra da uçuş biniş kartımı verdiler” formunda konuştu.

Uygulamanın başladığı birinci saatlerde İstanbul’a gelen Gürcü teknik yönetici Şota Arveladze de PCR testi uygulamasını yaptırarak ülkeye giriş yapan yolcular ortasında yer aldı. Havalimanında basın mensuplarına PCR testi sonucunu gösteren Şota, “Uçuştan evvel evrakları sordular gösterdik ve içeri girdik. Dikkatimi çekmedi ancak bence uçuşta testi olmayan yoktu” dedi.

Yolculardan Recep Tutkun ise, “Güney Kore’den geliyorum. Check-in yaparken PCR testi sordular. Testi olmayan kimi arkadaşlar geri çevrildi. Orada çalışıyorum bugün uygulamanın başlayacağını biliyordum” sözlerine yer verdi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.