Tatvan’da örnek aşı kampanyası

BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ilçesinde düşük düzeyde olan aşılama oranının gençler ortasında artırılması için Tatvan Belediyesi Gençlik …

Hediye sipariş alışveriş ankara
03.08.2021
A+
A-

BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ilçesinde düşük düzeyde olan aşılama oranının gençler ortasında artırılması için Tatvan Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri tarafından armağan çekilişi yapıldı.
Aşılama oranı düşük vilayetlerden biri olan Bitlis’te aşılamaya dikkat çekmek ve aşıyı teşvik etmek gayesiyle Tatvan Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri tarafından kampanya yapıldı.
Aktifliğe katılan yüzlerce genç, kurulan stantta aşılarını yaptırdı. Tatvan Ömür AVM’de, Tatvan İlçe Sıhhat Müdürlüğü tarafından kurulan aşı standında 15.00 ile 17.00 ortasında aşı olan gençler, aktifliğin bitmesiyle çekilişe katıldı.

Çekiliş sonucunda kazanan 2 bireye bisikletleri armağan edildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Tatvan Belediye Lideri Mehmet Emin Geylani, Tatvan’ın pandemiyle gayrette ortaya koyduğu performansı aşılamada gösteremediğini belirterek, “Aşılama 65 yaşın altına, başka yaş kümelerine geçtikçe düştüğünü gördük.

Bilhassa 18-25 yaş ortasındaki aşılamada maalesef istenilen düzeye bugüne kadar ulaşamadık.

18 yaş üstündeki bütün Tatvanlı kardeşlerimize bir kere daha davetimizi yeniliyoruz, daima birlikte sorumlu davranalım, aşılarımızı yapalım ve bunun sebep olduğu toplumsal ve toplumsal maliyetin önüne de daima birlikte geçelim” dedi.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.