Tatbikat sınavı öğrencileri ağlattı

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.03.2014
A+
A-

Elazığ‘da bir ilkokulda yapılan deprem tatbikatı sırasında yangın tüpleriyle ateşe müdahale edilmesi nedeniyle duman ve tozun bir anda ortalığı kaplaması öğrencilere zor anlar yaşattı. Tatbikatı gerçek zanneden bazı öğrenciler ise gözyaşlarını tutamadı.

Elazığ’ın deprem bölgesinde olması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan tatbikatlardan biri bugün Olgunlar Mahallesi’ndeki Mehmet Zeki İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Okul müdürünün zili çalmasıyla başlayan tatbikatta öğrenciler sıraların kenarlarına yatarak depremin geçmesini bekledi. Tatbikat gereği sallanmanın durmasıyla öğrenciler hızla dışarı çıktı. Deprem sırasında sınıfta yaralanan öğrenciler ise öğretmenler ve AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Bazı öğrenciler tatbikatı gerçek deprem zannederek uzun süre ağladı. Öğretmenler ağlayan çocukları sakinleştirmeye çalıştı.

Bu sırada deprem sonrası çıkan yangına okul görevlileri yangın tüpüyle müdahale etti. Yanan kartonlar yangın tüpüyle kısmen söndürülürken ortalık biranda toz ve dumanla kaplandı. Etkilenen ve öksürmeye başlayan öğrenciler panik yaşarken başka bölgeye alındı. Tamamen etkisini kaybetmeyen ateş ise daha sonra okul görevlisinin kovayla getirdiği suyla söndürüldü.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Orhan Yıldız, deprem bölgesinde oldukları için tatbikatların sürekli yapılacağını, katılan öğrenci ve velilerin de evlerine aile bireyleriyle burada yapılanları paylaşmasını istedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.