DOLAR

32,6798$% 0.27

EURO

35,1199% 0.39

STERLİN

41,8640£% 0.53

GRAM ALTIN

2.442,74%0,32

ÇEYREK ALTIN

3.921,00%0,37

BİTCOİN

2118698฿%-2.86713

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

SİZİ ŞİKAYET EDECEĞİM

Filistinli Çocuğun Düşündürdükleri…
Ben dokuz yaşında Filistinli bir çocuğum. Az önce lağım kokan bir sokakta koşarken birdenbire gözlerim karardı ve bedenimi yok olmuş buldum. Ne olduğunu anlayamamıştım önce. Ama sonra sevgiyle karşılandım. Hoş geldin masum çocuk dediler. Öldüğümü ve tüm gerçeği o anda fark ettim. Anladım ki arkamdan beni öldürenlerin vahşiliği kadar, benim ölümüme üzülenlerin vicdanı da var. Eğer öldüğüm için, acı çektiğimi, bedenim parçalanırken sinir uçlarımdan yola çıkan sinyallerin beynime vereceği ezayı düşündüğünüz için üzülüyorsanız üzülmeyin. Bir anda oldu bitti. Ne olduğunu anlayamamıştım bile. Sanki bir çiçek aşısı olmuştum. Ya da bir balarısının iğnesi dokunmuştu. Ben öldüm ve Allah acılarımı başlamadan sona erdirdi. Benim için üzülmeyin… Ama kendiniz için!!! Kendiniz için kahrolsanız yeridir… Çünkü az sonra sorulacak, hangi günahımdan dolayı öldürüldüğüm!!!
Sadece bana da sorulmayacak. Bir yanımda Doğu Türkistanlı bir arkadaşım var. Ona da sorulacak. Diğer yanımda ise bir Arakanlı. Hiçbirimiz bir başımıza değiliz. Yanımızda birçok arkadaşımız daha var. Suriyeli, Iraklı Araplar, Kürt ve Türkmen çocuklar da var. Yeni Zelandalı, İrlandalı, Kuzey Güney savaşlarında ölmüş İngiliz ve İspanyol çocuklar ve yerinde yurdunda katledilmiş Kızılderililer de var. Azeri ve Acem çocuklarla da elele gidiyoruz sorulara cevap vermeye. Hiroşima’da hiçbir şeyden habersizken bir anda kasıp kavrulup öldürülen minik Japonlar, hatta Polonya’da sırf Yahudi ırkından geldiği için aç bırakılıp ya da karnı deşilerek öldürülmüş Yahudi kadınların doğmamış bebekleri de. Sonra Abhazyalılar, Acaralılar, Brezilyalılar, Perulular da var. Onlarla beraber yürüdüğümüz Bosnalı bebekler, Kosovalı minikler, Fransızların çırılçıplak fotoğraflarını çekerek zulmettiği küçük Cezayirli kızlar da yanımızda. Afrika’nın türlü kavimlerinden köle olarak kaçırılırken gemilerin karinasında havasızlıktan boğulan esmer arkadaşlar da burada. Etiyopya’da açlıktan ölen arkadaşlarımız, Finlandiya’da okulda öldürülen sarışın çocuklar da. Sapık bir Amerikalı’nın ve oğlancı bir Afganın cinsel tacizine maruz kalmış ve ardından boğazlanmış çocuklar da var yanıbaşımızda. Kuzey Güney Kore savaşlarında kuş lastiğini elinden bırakamadan buraya gelmiş çekik gözlü dostlar da var. Osetyalı, Güney Afrikalı, Gabonlu, Gürcü, Laz, Ermeni arkadaşlarla beraber şarkı söylerken öldürülen Hintli çocuklar da gelmişler. Karadağ’da, Makedonya’da, Arnavutluk’ta, Lübnan’da, Sırbistan’da, Ukrayna’da, Liberya’da ve Kenya’da iç savaşlarda öldürülenlerle beraber Kıbrıs’ta bir banyo küvetinde kurşuna dizilenler de. Kuveyt’te iki litre petrol kadar kıymet biçilmemiş çocuklarla, Libya’da sokak olaylarında öne sürülmüş olanlar bir arada. Malezya’da, Maldivler’de, Meksika’da, Moritanya’da, Nijerya’da, Pakistan’da, Paraguay’da bir kurşuna hedef olmuşlarla Bulgaristan’da, Senegal’de, Somali’de, Tanzanya’da, Tunus’ta göç yollarında ya da mülteci gemilerinde ölenlerle, Zenzibar’da tarlalarda zulümden kaçarken öldürülen çocuklar da sıra sıra yanımızda. Ölüm tarlalarına sürülmüş küçük Çinliler de var. Ve Türkiyeli çocuklar da var burada. kimisi kaderi bu diye ölüme terk edilmiş. Kimisi bir mayına basmış, kimisi servisiyle okula giderken can vermiş. Kimisi bir uyuşturucu satıcısının tuzağına düşmüş, Velhasıl hepimiz buradayız. Tanımadığım bilmediğim Mısırlılar, Romalılar, Timurlular, Harzemşahlar, Eskimolar, Sibiryalılar, Sümerlerle tanıştım. Hepimiz buradayız. Haberi olması gerekenlerin haberi olsun. Hangi günahımızdan ötürü öldürüldüğümüzün hesabını vereceğiz az sonra!!!
Haberiniz olsun; biz de kesinlikle doğruyu söyleyeceğiz. Kimseye kendi hak ettiğinin dışında bir faydamız ya da zararımız olmayacak. Gerçek birebir ne ise ona tanıklık edeceğiz. Bize yardım etmeyi, bizi kurtarmayı bizim üzerimizden politika malzemesi yapmak zannedenleri de, sırf bizim üzerimizden politika yapanlar var diye bizim öldürülmemizi hiç dikkate bile almayanları da şikâyet edeceğiz.
Ben diyeceğim ki, evet beni müşrik Yahudiler öldürdü. Ama yalnız değillerdi. Müşrik Hıristiyanlar, kendi peygamberlerini öldürmekle övünen bu müşrik Yahudilere arka çıktılar. Sonra bizimle din kardeşi olduğunu ileri süren müşrik Araplar da iftarda karınlarını doyurduktan sonra tefler eşliğinde Sana ve kendi atalarına gösterişle sözde dua etmekle yetindiler. Yakın coğrafyalarda seçime gidenler mitinglerinde bizden yana olduklarını iddia ederken bizi öldüren müşrik Yahudilere karşı ya “heeeyyt” diye bağırdıkları için ya da anlamsız bir soğukkanlılık gösterişine giriştikleri için oy istediler hayranlarından. Ama bir şey yapmak için kıllarını kıpırdatmadılar. Senden aldıkları güvene bakmadılar, Senden yardım dilemeyi Amerikan dışişleri bakanından yardım dilemek ya da eski seçilmiş politikacıların mezarlarını ziyaret etmek zannettiler. Kimisi de suçlu günahkâr makam sahipleri ile telefonla görüşmüş olmayı iş yapıyoruz diye sundular. Ticaretlerine, makamlarına, ekonomi politikalarına sekte vuracak hiçbir girişime kalkışmadılar.
Bizi öldürenler bize yeniden bir hayat veremezler, bizi diriltemezler. Ama Allah bizi diriltir. O ölümü verse de dirimi de verir. Ama ne bizi öldürenler ne de siz veremezsiniz. Biz öldürüldük işte. Ama Allah bizi diriltti. Bizi merak etmeyin. Kendinizi merak edin. Kendinizi sorgulayın. Çünkü sizi de şikâyet edeceğim. Üzülmenizin bir anlamı yok. Bizim için değil, kendiniz için üzülün ve tevbe edin. Hikâyeyi, rivayeti, masalı bırakın. O rivayetlerin yolunda gidenler bizi bu hale getirenlerin baş sorumlularıdır. Bizi tankların önüne sürenler, sokaklarda canlı kalkan yapanlar ve bizi yönettiğini zanneden aptallar da en az tetikleri çekenler kadar suçludurlar. Allah’ın dinini fırka fırka, hizip hizip, mezhep mezhep bölüp yüzyıllardır şu dünyayı kana bulayanlara uymayın. Bizi, bize tetik çekenler, bombanın pimini koparanlar, füzelerin düğmesine basanlar ve üzerimize tanklarını sürenler öldürmedi sadece. Siz, Allah’ın ayetlerinden yüz çevirenler de öldürdünüz. İşte ben o üzüldüğünüz Filistinli çocuk ve arkadaşlarım bir aradayız. Hepimiz buradayız. Eğer tevbe edip de kitabınıza, Allah’ın yoluna dönmezseniz hepinizden şikâyetçi olacağız. Haberiniz olsun.

Email : tan1er1@hotmail.com Tel: 0 553 643 23 69

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Askerler Silopi’de yiyecek dağıttı!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI