DOLAR

33,0817$% 0.15

EURO

36,0933% 0.07

STERLİN

42,9776£% 0.1

GRAM ALTIN

2.622,13%0,03

ÇEYREK ALTIN

4.247,00%0,02

BİTCOİN

2174081฿%1.71441

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Siğil ve güneş lekelerine karşı ’Kriyoterapi’


Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Turgay Hasan Rahmet, ’Kriyoterapi’ tekniği ile güneş lekeleri, tırnak batmaları, nasırlar, ben (nevüsler), olağan siğiller ve genital siğiller üzere pek çok sorunun ağrısız bir halde tedavi edildiğini söyledi.

Kriyoterapi hakkına bilgi veren Dermatoloji Uzmanı Dr. Turgay Hasan Rahmet, “Cerrahiye gerek kalmadan, derideki lezyonları tedavi etmek için kullanılan dondurma tekniğine kriyoterapi denir. 190 derecede nitrojen oksit gazı ya da sıvı azotla uygulanan bir tedavi metodudur. Kolay uygulanabilen, ekonomik, yatış gerektirmeyen sonucu süratli alınan her yaş ve cinsiyete uygulanabilen bir tedavi metodudur” biçiminde konuştu. Kriyoterapi’den başarılı sonuç alınmasının süreç uygulanacak bölgenin yerine, derinliğine ve büyüklüğüne nazaran değiştiğini tabir eden Dr. Rahmet, “Ayak siğillerinde 5-6 seansta muvaffakiyet sağlanırken el, yüz ve genital bölge siğilleri 2-3 seansta kriyoterapi ile giderilmektedir” diye konuştu.

GENİTAL SİĞİLLERDE DE ETKİLİ

Kriyoterapi’nin cerrahi bir süreç olmadığını aktaran Dr. Rahmet, “Doktorunuzun ve sizin programınıza uyan bir vakitte yapılabilir. Uygulanan bölgenin yerine, derinliğine ve büyüklüğüne nazaran süreç 20-30 saniye ortası tamamlanır” diye konuştu. Sürecin yapılmasında gebelik de dâhil olmak üzere hiçbir risk kümesi bulunmadığına dikkat çeken Dermatoloji Uzmanı Dr. Rahmet, “Bu tedavi uygun rahatsızlığı bulunan her yaş ve cinsiyetten hastaya uygulanabilen ve anestezi gerektirmeyen, süratli bir tedavi yöntemidir” dedi. Kriyoterapi’nin hangi hastalıklarda kullanıldığı hakkında bilgi veren Dr. Rahmet, tekniğe ait şunları söyledi:

“Bu formül dokuda soğuk hasarı oluşturarak, âlâ huylu hücre büyümeleri, güneş lekeleri, tırnak batmaları, nasırlar, ben (nevüsler), siğiller, cilt kanseri, prostat kanseri üzere pek çok hasarlı ya da hastalıklı dokunun tedavisinde kullanılabilir. Mısırlılardan bu yana kullanılan tesirli bir usuldür.”

SÜREÇ SONRASINDA OLAĞAN YAŞAMA DÖNÜLEBİLİR

Kriyoterapi’nin avantajlarına da değinen Fizyomer Terapia Tabibi Rahmet, şöyle konuştu:

“Özellikle yaşlı hastalarda, deri tümörü tedavisinde cerrahi bir süreç olmadığı için hasta konforu sağlar. Kriyoterapi tedavisinde siğillerde tekrarlama, öbür yollara nazaran daha az olmaktadır. Güneş lekelerinin tedavisinde kozmetik olarak uygun sonuçlar alınmaktadır. Kanama ve komplikasyon riski öteki formüllere nazaran çok azdır. Süratli ve uygulanması kolay bir prosedürdür Poliklinik kaidelerinde yapılabilir. İnançlıdır. Anesteziye gerek duyulmaz, tercihen lokal anestezi uygulanabilir, süreç sonrası hasta rutin ömür ve alışkanlıklara çabucak dönebilir, iş ve toplumsal ömrü etkilemez. Her yaş ve cinsiyet için uygundur hatta gebelerde bile kullanılabilir.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Tepebaşı Belediyesi’nin çiftler ve ailelere yönelik ücretsiz danışmanlık hizmeti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0