Selin etkili olduğu Kastamonu’da sahile vuran odunları vatandaşlar topluyor

Sel afetinin yaşandığı Kastamonu’da sel ile birlikte sürüklenen odun modülleri kıyılara vurdu. Kıyıya vuran odun modüllerini ise vatandaşlar …

Hediye sipariş alışveriş ankara
15.08.2021
A+
A-

Sel afetinin yaşandığı Kastamonu’da sel ile birlikte sürüklenen odun modülleri kıyılara vurdu. Kıyıya vuran odun modüllerini ise vatandaşlar kışlık muhtaçlıklarını karşılamak üzere toplamaya başladı.
Şiddetli yağışın neden olduğu selde büyük yıkım yaşayan Kastamonu’da birtakım vatandaşlar, kışlık odun muhtaçlıkları için suların sürüklediği odunları topladı.

Sel afetinin yaşandığı Cide ve İnebolu’da derelerin taşması ile yaşanan sel felaketi kimisi için zahmet kimisi için de fırsat oldu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bir tarafta Bozkurt ilçesinde hala can pazarı yaşanırken, öteki tarafta da İnebolu ve Cide ilçelerinde kıyıya vuran odun modülleri vatandaşlarca kışlık muhtaçlıklarını karşılamak üzere toplanıyor.

Kentin dört bir yanına dağlardan sel sularıyla birlikte ağaç modülleri, kollar ve tomruklar da taşınmıştı.

Vazifeliler bir yandan kentteki enkazları kaldırmaya başlarken vatandaşlarda kışlık gereksinimini karşılamak üzere bu odunlara yöneldi.

Küçük odun modüllerini toplayarak istifleyen vatandaşlar, büyük ağaç kütüklerini ise motorlu testere ile bölerek taşınabilecek hale getirdi.

İstiflenen odunlar kışın ısınmak emeliyle konutlara taşınırken bir yandan da kentin paklığına katkı sunuldu.

Odunları kışlık yakacak için topladığını söyleyen bir vatandaş, “Deniz ağaçları kabul etmiyor, dalgalarla birlikte kıyıya odunlar vuruyor.

Biz de kenardan bunları alarak istif yapıyoruz.

Biz de buradan konutumuza götüreceğiz. Çocuklarımla, torunlarımla birlikte taşıyacağız” dedi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.