Samsun’daki Kovid-19 vaka düşüşü kesintiye uğradı

SAMSUN (İHA) – Samsun’da geçen hafta 100 bin nüfusta 95,57 olan nüfusa oranla hadise sayısı, bu hafta 100 binde 97,19’a yükseldi. Vilayetlere …

Hediye sipariş alışveriş ankara
27.05.2021
A+
A-

SAMSUN (İHA) – Samsun’da geçen hafta 100 bin nüfusta 95,57 olan nüfusa oranla hadise sayısı, bu hafta 100 binde 97,19’a yükseldi.
Vilayetlere Nazaran Haftalık Hadise Sayısı (100 binde) açıklandığı birinci haftalarda Türkiye’de nüfusa oranla en çok hadise sayısına sahip vilayet olarak dikkat çeken Samsun, son haftalardaki hadise azalışı ile bu sıralamada en sonlara gerçek düşmüştü.
8-14 Mayıs’ta vilayet bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık Kovid-19 olayı sayılarında 100 binde 95,57 olan Samsun’daki olay sayısı 15-21 Mayıs tarihleri ortasındaki nüfusa oranla olay sayısında ise 97,19’a yükseldi. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, olay artışına değinerek, açıklamada bulundu.

“Vaka sayılarında bir müddettir yakaladığımız düşüş eğilimi bu hafta küçük bir kesintiye uğradı”
Toplumsal medya hesabından açıklamada bulunan Vali Dağlı, “Kıymetli hemşehrilerim; sizlerin de desteklerinizle hadise sayılarında bir müddettir yakaladığımız düşüş eğilimi bu hafta küçük bir kesintiye uğradı.


Elbette bu küçük uyarıyı göz arkası etmeyelim lakin düşüşlerin bizleri rehavete sevk etmesine müsaade etmediğimiz üzere bu durumun da korona virüsle çabadaki moral ve motivasyonumuzu olumsuz etkilemesine asla müsaade vermeyelim. Aşı tedarikiyle ilgili müjdeli haberlerin geldiği, tünelin ucundaki ışığın çok daha net görüldüğü bir periyotta biraz daha dişimizi sıkarak önlem ve kurallara uyma noktasında sabırlı davranalım ve daima birlikte sağlıklı günlere bir an evvel kavuşalım. Özlediğimiz huzurlu günlere çok az kaldı; buna hepimiz inanalım” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.