DOLAR

32,7316$% -0.2

EURO

35,0821% -0.48

STERLİN

41,4977£% -0.43

GRAM ALTIN

2.433,79%-0,45

ÇEYREK ALTIN

3.902,00%-0,50

BİTCOİN

2150493฿%-0.55755

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Sağlık çalışanlarından örnek davranış


Gaziantep’te bir küme sıhhat çalışanı, iş arkadaşları ve hayırseverlerden topladıkları giysi, ayakkabı ve besin materyallerini yardıma muhtaç çocuklara ve ailelere ulaştırıyor.

Pandemi sürecinde ağır bir formda çalışan bir küme sıhhat çalışanı, müsaadeli oldukları günlerde de boş durmayarak iş arkadaşları ve hayırseverlerden aldıkları yardımları muhtaç çocuklara ve ailelere götürüyor. Kimi vakit kapı kapı gezen, kimi vakitse muhtarlıklar aracılığıyla yetim, öksüz ve yardıma muhtaç ailelere takviye olan sıhhat çalışanları, daha fazla bireye ulaşmak için hayırseverlerden takviye bekliyor.

Daha fazla yardım toplayarak yardıma muhtaç olan şahıslara ulaşmak istediklerini belirten Tuğba Arı, hayırseverlerden dayanak beklediklerini tabir etti. Arı, “Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde 10 yıldır çalışıyorum. 2 yıldır tertipli olarak insanların kullanmadığı giysi, ayakkabı ve erzakları toplayıp insanlara ulaştırmaya çalışıyoruz. Her şeyi kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Hiçbir biçimde dernek, vakıf üzere yerlerle bir temasımız yok. Büsbütün gönüllülük aslına dayalı olarak birkaç sıhhat çalışanı arkadaşımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Çoklukla yetim, öksüz ve gereksinim sahibi ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Gayemiz daha fazla beşere ulaşarak daha fazla yardım toplamak. Bu biçimde daha fazla beşere yardımcı olabileceğiz. Beşerler kullanmadıkları eşyaları, fazla olan erzaklarını çöpe atmasınlar bize ulaşılsın, biz de onlar ismine yardıma muhtaç ailelere verelim istiyoruz. Yardımları şu ana kadar eş, dost, akraba ve iş arkadaşlarımız sayesinde yapıyoruz. Çocuklarımıza kıyafet, oyuncak ve okul vakti kırtasiye materyalleri veriyoruz. Bizim önceliğimiz öksüz ve yetim çocuklar” dedi.

“İnsanlara umut olmayı istiyoruz”

Yaptıkları yardımlardan ötürü kendilerini memnun hissettiklerini belirten Nurgül Şahbaz, “Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde hemşire olarak misyon yapıyorum. Bu pandemi sürecinde biz insanların meskende kalmasını istiyoruz. Onların gereksinimlerini karşılamaya çalışıyoruz. Bu her şey olabilir. Ayakkabı olabilir, giysi olabilir ve erzak olabilir. Her mevzuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Alışılmış ben hemşire olduğum için bize genelde yardımlar hastanede çalışan sıhhat çalışanlarından geliyor. Biz yalnızca vesile olarak çalışıyoruz. Ben çok memnun oluyorum, onların küçücük bir muhtaçlıklarını bile karşıladığımızda ya da gülümsemelerine neden olduğumuzda çok keyifli oluyorum. Bir muhtaçlıkları olduklarında bize ulaşmaları için telefon numaralarımızı veriyoruz. Zira ben insanların birbirlerine umut olmalarını istiyorum. Beşerler kendi konutunda şunu hissetmesinler; ‘ben çok çaresizim.’ Bu duyguyu hissetmemelerini istiyorum. Bu biçimde Türkiye’nin bir yerine daha hoş ve daha net bir biçimde gelecek bırakılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ağaç üzerine çizdiği 3 boyutlu resimler dikkat çekiyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI