DOLAR

32,9006$% 0.22

EURO

35,3415% 0.53

STERLİN

41,8033£% 0.49

GRAM ALTIN

2.464,64%0,58

ÇEYREK ALTIN

4.029,00%-0,32

BİTCOİN

2011695฿%-4.44293

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Sağlık çalışanları bir çatı altında


Tüm sıhhat çalışanlarını çatısı altında toplamayı hedefleyen Saged (Sağlık Üniteleri ve Gelişim Derneği) sıhhat dalındaki ünitelerin bilgi ve birikimlerinin arttırarak paylaşmak gayesiyle yola çıktı.

Saged, sıhhat üniteleri standartlarının ve çalışanların yeni datalarını yakalayarak eğitim düzeyinin yükseltilmesi için birkaç yıldır çalışmalarını sürdürdü.

Bu çalışmalarını dernekleştiren SAGED, bölüm çalışanları ortasında çeşitli sosyokültürel faaliyetler aracılığı ile birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayarak motivasyonlarını arttırmak hedefiyle kuruluşunu gerçekleştirdi.

Saged Kurucu Lideri Fatih Alagöz, derneğin çalışmalarını ve maksatlarını anlatarak, “Birkaç yıldır yalnızca medikal muhasebe çalışanları ile birlikte bir ortaya gelerek medikal muhasebe çalışanlarının yaşadığı aksaklıkları bilgi alışverişini yapıyorduk. Sonrasında öbür ünitelerden de gelen talepler doğrultusunda tüm üniteleri bir çatı altında toplayarak gerek mesleksel eğitimlerimiz, gerekse toplumsal ve kültürel aktivitelerimizi arttırmak için Sıhhat Üniteleri Gelişim Derneği yani Saged’i kurduk ve Saged ile faaliyetlerimize devam ediyoruz”dedi.

Saged’in bünyesinde kurduğu kurullar ile tüm bölüm çalışanlarının öncelikle mesleksel gelişimini sağlarken, toplumsal aktiviteleri de bir an evvel faaliyete geçirmek istediğini kaydeden Lider Fatih Alagöz, ” Saged komiteleri, insan kaynakları, kalite, kurumsal faturalama, kamu ve mevzuatlar, basın ve halkla ilgiler, toplumsal aktiviteler, reklam-tanıtım ve genç Saged’den oluşmaktadır. Her kurulun farklı gayeleri varken, bunların en çok ilgi çekeni bilhassa sıhhat dalı için tahsil gören öğrencilerin oluşturmaya başladığı “Genç Saged”. Öğrenci olup da Saged üyesi olmak isteyen sıhhat üniteleri öğrencilerinin tümü derneğe üye olduklarında hiçbir biçimde aidat ödemiyorlar. Pandemi periyodunda online, olağan periyotta de iştirakçiler ile birlikte birçok sertifikasyon eğitimi planlayan dernek mesleksel eğitimleri ne kadar çok artmasını sağlarsak sıhhat bölümünün hizmet kalitesinin o doğrultuda gelişeceğine inanıyoruz” diye konuştu. .

Kurul çalışmaları ile gerek yürürlükte olan yönetmeliklerdeki aksaklıkların düzeltilmesi, gerekse yeni hazırlanacak ve/veya hazırlanmakta olan yönetmelik ve mevzuatların bölüm faydasına ve fonksiyonel olması içinde uğraşacaklarına dikkat çeken Fatih Alagöz, “Sosyal medya paylaşımları ve bağlantısı ile de dikkat çeken dernek, toplumsal sorumluluk projelerini de kısa vakitte açıklayacaktır.Sağlık çalışanlarının sıkıntı günler geçirdiği bu günlerde SAGED bütün bölüm çalışanlarının daha hoş günlere birlikte ulaşması için tüm gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir.” sözlerini kullandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Korona virüs hastaları için yerli ’solunum cihazı’ kullanılmaya hazır

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0