NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI

Nallıhan Bilgi Yarışması

Rusya’dan gelen 2 Türk Bursa Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı

Rusya’da korana virüsü teşhisi konulan 2 Türk vatandaşı, Rusya’dan ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi. Bursa Yenişehir Havaalanı’ndan alınan …

28.06.2020
A+
A-


Rusya’da korana virüsü teşhisi konulan 2 Türk vatandaşı, Rusya’dan ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi. Bursa Yenişehir Havaalanı’ndan alınan hastalar Bursa Kent Hastanesi’ne getirilerek, tedavilerine başlandı.

Rusya’dan Kovid-19 teşhisi konulan 59 yaşındaki Sedrettin Küçük ile 51 yaşındaki Uğur Kurt isimli 2 Türk vatandaşı, Türkiye’de tedavi olmak için davette bulundu. 2 vatandaşın talebine kayıtsız kalmayan Sıhhat Bakanlığı, ambulans uçağı Rusya’ya gönderdi. Sedrettin Küçük, Rusya Blagoveshchensk Kent Kliniği Hastanesinden, Uğur Kurt ise Svobodnenskaya Kent Kliniği Hastanesinden alınarak ambulans uçağı ile Bursa Yenişehir Havaalanına 21.45 itibariyle getirdi.

112 Acil Servis kişisel ekipleri tarafından uçaktan teslim alınan 2 Türk vatandaşı, Bursa Kent Hastanesine nakledildi. Küçük ve Kurt tedavi altına alınırken, yakınların hastane önünde gözyaşlarını tutamadı. Bursa Kent Hastanesi Ağır Bakım Covid-19 Polikliniği Sorumlu Bilirkişi Hekim Gülbahar Çalışkan, “2 Türk vatandaşımızı Rusya’dan getirdik. Ağır bakıma yatışlarını yapıp gerekli tedavilerini düzenleyeceğiz. Bir adedinin durumu ağır teneffüs cihazına bağlı olarak geldi. Başkası daha hafif ikisini de ağır bakıma alıp tedavilerini tamamlayacağız” dedi.

Nallıhanhaber Whatsapp


NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASINALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER
ETİKETLER: , , , ,


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.