Rize’nin 70 yıllık hayalinin sona gelişi havai fişek ve horonlarla kutlandı

Rize’de Salarha Beldesi’nde yaşayan vatandaşların yaklaşık 20 yıldır dillendirdiği ve 70 yıllık hayali olan Salarha Tüneli’nin ikinci tüpü de …

Hediye sipariş alışveriş ankara
15.07.2021
A+
A-

Rize’de Salarha Beldesi’nde yaşayan vatandaşların yaklaşık 20 yıldır dillendirdiği ve 70 yıllık hayali olan Salarha Tüneli’nin ikinci tüpü de tamamlanınca çalışanlar için cümbüş düzenlendi.
Rize’de kent merkezini güneye açabilmek için sürdürülen çalışmalar kapsamında başlatılan Salarha Tüneli Projesi’nde sona yaklaşıldı.
2 bin 900 metre uzunluğunda ve çift tüp olarak planlanan Salarha Tüneli’nin tek tüpü daha evvel açılmıştı. Bugün itibariyle ise ikinci tüpte de sona gelindi. Salarha Belediyesi tarafından düzenlenen tertipte kemençe eşliğinde horon oynandı. Araçlar konvoy halinde sevinç kornaları çalarak tünelden geçiş sağladı.

Salarha belediye lideri Hasan Kara, İşçi çalışanlara alın terlerini silmeleri için mendil ve ayriyeten gül ikram etti.
Yöre halkının ve çalışanların bir ortada olduğu tertibe havai fişekler atılarak son verildi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Emektar çalışanları hatırlatmak gayesiyle tertip düzenlediklerini lisana getiren Salarha Belediye Lideri Hasan Kara “Öncelikle bu bir açılış değil.
Bu tünelde çalışan, emek veren kardeşlerimizi hatırlatma ismine düzenlenmiş bir tertiptir.

Burada çalışan işçi kardeşlerimizi unutmamak için bu türlü bir plan yaptık. Kendilerine emeklerinin karşılığında hatırlatma olsun diye mendil ve güller ikram ettik.

Bu vesileyle bugüne kadar tünelin oluşumu için emek vermiş olan başta cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasi yetkililere ve işçi kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Benden evvelki periyot Salarha belediye lideri Mehmet Kazancı’ya da bilhassa teşekkür ediyorum.

Kendileri bu tünelden ötürü çok emek sarf etmiştir. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” sözlerini kullandı.

Tünelde emeği olduğu için gurur duyduğunu belirten Batuhan Kaya “Salarha tünelinin açılmasında büyük emekleri olan cumhurbaşkanımız ve siyasi yetkililerimize teşekkür ediyoruz.

Ben beş yıldır bu tünelde operatör olarak çalışıyorum.

Tünelde bizimde emeğimiz olduğu için çok gururlu ve sevinçliyiz.

Emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyoruz” dedi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.