Dede ve halasından öğrendiği mesleği taşındığı Eskişehir’de sürdürüyor

Adana’dan Eskişehir’e taşınan Kezban Karakeçi, dedesi ve halasından öğrendiği el emeği şalgam suyu üretimini sürdürüyor. Dedesinin ve halasının …

Hediye sipariş alışveriş ankara
14.07.2021
A+
A-

Adana’dan Eskişehir’e taşınan Kezban Karakeçi, dedesi ve halasından öğrendiği el emeği şalgam suyu üretimini sürdürüyor.
Dedesinin ve halasının Adana’da sattığı şalgamı, taşındığı Eskişehir’de imal edip satan Kezban Karakeçi, mesleği 3 kuşaktır devam ettiriyor.
Kaliteli eserlerine güvenen Karakeçi, birçok müşterisinin eserlerinin tadını çok beğendiğini ve satılan hazır şalgamlara tercih ettiklerini aktardı. Satışların kışın daha çok olduğunu aktaran Kezban Karakeçi, yaz ayına karşın talepten şad olduğunu lisana getirdi.
Pazarda sattığı şalgam suyunu dedesinden öğrendiğini ve nasıl yaptığını anlatan Karakeçi, müşterilerinin el imali şalgam suyunun tadını beğendiği için marketten hazır satılan şalgam suyunu almayı bıraktığını argüman etti.
Kezban Karakeçi, daha evvel Adana’da dedesi ve halasından öğrendiği şalgam üretimini, taşındığı Eskişehir’de yapmaya başladığını anlatarak, “Uzun yıllardır şalgam satıyorum. Benden evvel dedem daha sonra da halam satıyordu, artık de ben satıyorum. Burada kendim yapıyorum şalgam suyunu. Şalgamları turşu üzere 200 litrelik bidonlara kuruyorum.

Tuzlu su ve köftelik bulgurla mayalıyorum, sonra bir ay bekliyor. Ortada karıştırıyorum. Eskişehir’de çok seven var.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Aile olarak 3 nesildir şalgam suyu yapıyorum. Markette satılan fiyatla neredeyse tıpkı, fakat gelen yansılara bakacak olursak hazırlara nazaran daha hoş.

Şalgamın 1,5 litresini 7,5 liraya satıyorum. Eskişehirliler çok seviyor şalgam suyunu.

Bilhassa el üretimi olması onları çok etkiliyor, marketten bir daha almadıklarını söylüyorlar” diye belirtti.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir.  Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.