Rektör Aydınlı, şehit ve gazi yakınları ile buluştu

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle şehit …

Hediye sipariş alışveriş ankara
01.09.2021
A+
A-

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarıyla yemekte buluştu.
AYBÜ Çubuk Yerleşkesinde düzenlenen programda, İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehit ve ebediyete intikal eden gaziler için dua edildi.

AYBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, burada yaptığı konuşmada, bu ülkenin çok sıkıntı koşullarda kurulduğunu hatırlatarak, 30 Ağustos ve ulusal uğraşın ehemmiyetine vurgu yaptı.

Şehit ve gazilerin kendileri için çok bedelli olduğunu belirten Aydınlı, ‘’Bu topraklar şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetidir.

Bu nedenle bizler için şehit yakınlarımız ve gazilerimiz çok değerlidir’’ dedi.
Aydınlı, şunları kaydetti:
“Üniversite olarak bizlere bırakılan emanete en âlâ halde sahip çıkarak, ulusal manevi kıymetlerine sahip, eğitimde, teknolojide, adalette, kültürel, toplumsal ve sıhhat alanlarında velhasıl her manada ülkesini ve milletini en üst düzeye taşıyacak gençler yetiştirmek için varız.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Bu nedenle gençlerimiz hem emanetlerimizin hem kendilerine yüklenen görevin farkındalar hem de bu güne kadar bu topraklar için seve seve can veren şehitlerimizi hiçbir vakit unutmuyorlar.

Bu gençler, bu inançlı millet olduğu sürece de bu ülke üzerinde hesabı olan emperyalistler ve onların maşalarının niyetleri hiçbir vakit bu topraklarda gerçekleşmeyecektir.”
Daha sonra şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilenen Aydınlı, şehit ve gazi yakınları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Atçılık ve Antrenörlüğü programı öğrencilerinin de şov yaptığı programda şehit ve gazi yakınları ise davetten duydukları memnuniyeti lisana getirerek Aydınlı’ya teşekkür ettiler.

Programa Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Belediye Lideri Baki Demirbaş, AYBÜ Senatosu üyeleri, şehit ve gazi yakınları ile davetliler katıldı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.