Pursaklar’da 30 Ağustos kutlamaları çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi

Pursaklar’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
31.08.2021
A+
A-

Pursaklar’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.
Pursaklar Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu tüm ilçe sakinlerine yaşatmak için çeşitli etkinlikler düzenledi.
Organize edilen etkinlikler kapsamında ilçede birinci olarak Hokey turnuvası düzenlendi. Büyük çekişmelerin yaşandığı karşılaşmaları protokol üyeleri büyük bir heyecanla takip etti.
Turnuvada birinci olan ve dereceye giren kadrolara kupalarını İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pursaklar Belediye Lideri Ertuğrul Çetin, Ak Parti İlçe Lideri Servet Türkayık ve Türkiye Hokey Federasyonu Asbaşkanı Bayram Yüksel takdim etti.

Spor karşılaşmalarının akabinde Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi’nde Lider Ertuğrul Çetin, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Ak Parti İlçe Lideri Servet Türkayık ve Mehmet Ersin Ekinci’nin iştirak sağladığı ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Prof. Dr. Ahmet Şimsirgil tarafından “Zaferler Ayı ve Tarih Şuuru” bahisli konferans düzenlendi.

‘‘Aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum’’
Gerçekleşen konferansın akabinde açıklama yapan Belediye Lideri Ertuğrul Çetin; ‘‘99.yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara karşın azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini yedi düvele göstermiştir.


Hediye sipariş alışveriş ankara

Bize düşsen ise bu ulu ecdadın torunları olarak bu aziz vatanı şer odaklarına karşı sonuna kadar korumaktır.

Bu hislerle, tüm hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, ülkemizin ve milletimizin ayrılamaz bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum’’ tabirlerini kullandı.

Etkinlikler Neyzen Tolga Saraçoğlu Orkestrası’nın musiki dinletisi ile sona erdi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.