DOLAR

32,8738$% 0.07

EURO

35,6778% -0.04

STERLİN

42,4387£% 0.03

GRAM ALTIN

2.549,20%0,17

ÇEYREK ALTIN

4.176,00%-0,54

BİTCOİN

2187842฿%-0.14204

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

PRP ve Lokal Ozon Tedavisi ile ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz

Lokal Ozon Tedavisi ve PRP (Platelet Rich Palasma) hakkında bilgi veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Berrin Akpınar, tedavinin yaralarda süratli güzelleşmeyi sağlayarak hastanın ağrılardan kurtulmasını kolaylaştırdığını söyledi.
PRP hakkında bilgi veren Eskişehir Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Fizik tedavi ve Rehbilitasyon Uzmanı Dr. Berrin Akpınar, PRP tedavisine ait açıklamalarda bulundu.
PRP’nin kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan ve yara bölgelerinde süratli güzelleşmeyi sağlayan bir kan eseri olduğuna değinen Akpınar, “PRP kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan ve birebir vakitte yara bölgesinde süratli güzelleşmeyi sağlayan büyüme faktörlerini içeren trombositten varlıklı bir kan eseridir. Trombositler yaralanmış bölgede kanamanın durmasını sağlamak ve daha sonra hasarlanan dokunun güzelleşmesi sürecinde büyüme faktörlerinin salınmasında vazifelidirler. Bu büyüme faktörleri kollajen üretimini ve tendon kök hücrelerinde gen ve protein ekspresyonunu artırarak doku uygunlaşmasını uyarır. PRP yani trombositten varlıklı plazma da uygulandığı yerde hasarlı dokunun tamirini sağlayan çok faal bir tedavi prosedürü olarak uzun yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemidir” sözlerini kullandı.

PRP hangi rahatsızlıklarda uygulanıyor
PRP’nin bilhassa kas ve eklem hastalıklarında uygulandığını ve başarılı sonuçlar verdiğini aktaran Akpınar, “PRP’nin hangi hastalıklarda uygulandığına değinen Dr. Akpınar, “PRP, omuz kas yaralanma ve sorunları, tenisçi-golfçü dirseği, tendinitler, topuk dikeni, menisküs sorunları ve eklem kireçlenme ile kıkırdak lezyonları üzere birçok rahatsızlıkta kullanılmaktadır” diye konuştu.


PRP nasıl uygulanıyor
PRP’nin uygulanışı hakkında bilgiler veren Akpınar, uygulamanın akabinde hastaların günlük ömrüne dönebileceğine dikkat çekti.


Akpınar kelamlarına şöyle devam etti:
“PRP uygulamasında öncelikle hastanın kol damarından steril kaidelerde 10-20 cc kadar alınır.
Santrifüj aygıtında muhakkak bir süratte yaklaşık 10-15 dakika döndürülen tüpteki trombositlerin öbür kan bileşenlerinden ayrılması sağlanır. Elde edilen trombositten varlıklı plazma yani PRP gerekli görülen bölgeye enjekte edilir. 3 yahut 4 hafta ortayla toplam 3 enjeksiyon yapılır. Hasta uygulama sonrası çabucak kendi işine ve günlük ömrüne geri dönebilir.”

“Lokal Ozon Tedavisi doku tamiratının ve sirkülasyonun düzenlenmesini sağlar”
Son yıllarda hayli tanınan olan Lokal Ozon Tedavisi’nin bedende sağladığı yararlara dikkat çeken Uzman Dr. Berrin Akpınar, “Ozon tedavisi, kanın dokulara oksijen bırakma yeteneğini artırarak organların oksijenlenmesini artırır.


Bedenimizdeki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir. Doku tamiratına ve deveranın düzenlenmesine yardımcı olur. Ağrılı ve enflamatuar ekleme lokal olarak uygulandığında kıkırdak büyümesini ve eklem sıvısı üretimini hızlandırır. Tek başına eklem içerisine uygulanacak olursa haftada 1 kere toplamda 4-6 defa ozon enjeksiyonu yapılır. Bu çeşit lokal ozon uygulamaları eklem kireçlenmeleri, her tıp tendon, bağ ve yumuşak doku meselelerinde, kaslar içinde oluşan ağrılı tetik noktalarda, bel fıtığı ve siyatik hudut ağrılarında uygulanmaktadır” formunda konuştu.

“Ozon-PRP kombinasyonu ile ağrılardan çok daha kısa müddette kurtulabilirsiniz”
Ozon ve PRP enjeksiyonlarının birlikte uygulanması hastalığın düzgünleşme mühletini kısalttığına dikkat çeken Akpınar, “Birçok kas iskelet sistemi rahatsızlığında olağan kandan 5-10 kat daha fazla trombosit içeren PRP, ozon ile kombine edilerek yani birebir anda uygulanarak hem PRP’nin tesiri artırılmış olunur hem de çok daha kısa mühlet içerisinde ağrılardan kurtulunabilir.


Ozon ve PRP enjeksiyonlarının birlikte uygulanması çok daha yüz güldürücü sonuçlara ulaştırır. Son yıllarda popülaritesi giderek artan ozon ve PRP enjeksiyonları sayesinde kas iskelet sistemi sorunlarına erken devirde müdahale edilirse muvaffakiyet bahtı artacaktır” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Zirveyi gören Samsun’da vakalar 3 haftadır düşüşte

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0