Pastırma sıcaklarında da haşere ve kötü kokuya geçit yok

Kahramankazan Belediyesi, haşere ve koku oluşumunun önüne geçmek için yürüttüğü çalışmaları kış öncesinde yaşanan pastırma sıcaklarında da …

Hediye sipariş alışveriş ankara
13.10.2021
A+
A-

Kahramankazan Belediyesi, haşere ve koku oluşumunun önüne geçmek için yürüttüğü çalışmaları kış öncesinde yaşanan pastırma sıcaklarında da sürdürüyor. Takımlar ilçe genelindeki çay, dere, su birikintisi ile kanalizasyon üzere larva ve makus koku oluşumunun yaşandığı alanları ilaçlıyor.
Kahramankazan Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü grupları, haşere ve berbat koku ile çaba çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Takımlar, bu kapsamda ilçedeki Ova Çayı’nın kenarları, su birikintileri, gübrelik alanlar, dereler başta olmak üzere sinek larvası oluşumuna müsait tüm alanlarda ağır bir ilaçlama çalışması yürütülüyor. İlaçlama çalışmalarında insan sıhhatine ziyanı bulunmayan ilaçlar kullanılırken, ilaçlama, profesyonel araçlar yardımıyla yapılıyor. İlaçlama çalışmalarıyla yaz günlerinde vatandaşların rahat etmeleri ve sineklerin neden olabileceği bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Çalışmalar kapsamında ayrıyeten buralardaki balçık yığınları da kepçeler aracılığıyla temizleniyor. Cadde ve sokaklarda gezen taşınabilir ilaçlama araçları da sistemli olarak ilaçlama çalışmalarını yürütüyor. Takımlar ayrıyeten ilçedeki kanalizasyonları ve rögarları da tertipli olarak ilaçlıyor.
Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, haşere ve berbat kokuyla çaba çalışmalarını her yıl şubat ayında başlatarak sistemli olarak sürdürdüklerini belirterek, “Bu çalışmalarımız sonucunda vatandaşlarımız yaz mevsimi boyunca sineklerin ve berbat kokunun neden olduğu aksilikleri yaşamıyor.
Böylelikle bulaşıcı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızın sıcak havaları ferah ve huzurlu bir ortamda geçirmeleri için elimizden gelen çabası gösteriyoruz” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.