Pandeminin gülen sektörü: ’Peyzaj’

Pandemi devrinde konutlarında daha fazla vakit geçirmeye başlayan vatandaşlar, doğayı bahçelerine ya da balkonlarına taşıdı. Kısıtlı alanlarda da …

Hediye sipariş alışveriş ankara
04.07.2021
A+
A-

Pandemi devrinde konutlarında daha fazla vakit geçirmeye başlayan vatandaşlar, doğayı bahçelerine ya da balkonlarına taşıdı. Kısıtlı alanlarda da olsa bir şeyler üretmenin memnunluğunu yaşamak isteyenlerle, peyzaj bölümü hareketlendi.
Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan beşerler konutlarında daha fazla vakit geçirmeye başlarken beşerler yaşadıkları meskenlerin bahçesini ya da balkonunu daha yeşil, yaşanılabilir bir ortama çevirme eforlarına girişti.
Kısıtlı alanlarda bile olsa bir şeyler yapmak isteyen vatandaşlar, peyzaj ve süs bitkileri dalında geçen seneye nazaran satışların yüzde 50’lik bir artış yaşanmasını sağladı.

“10 yaşından bu yana bölümdeyim, birinci kere bu kadar yoğunluk oldu”
Baba mesleği peyzajı devam ettiren genç teşebbüsçü Çağatay Avşar, ”10 yaşından beri peyzaj kesiminin içindeyim.


Birinci sefer bu periyot kadar ağır bir devir geçiriyoruz. Beşerler korona virüsten ötürü meskenlerine kapandığı için daha çok tabiata, yeşilliğe muhtaçlık duymaya başladılar. Doğayı daha çok benimsediler. Satışlarımız pek yeterli bizimde yüzümüz gülüyor. Geçen seneye nazaran yüzde 50’lik bir artış oldu” diye konuştu.

“Pandemide beşerler bahçeye ve bitkilere daha çok ilgi gösterdi”
15 yıldır bölümde bulunduğunu söyleyen Peyzaj Mimarı Halil Toprak, “Yaklaşık 15 yıldır peyzaj kesiminde faaliyet göstermekteyim.


Pandemi süreci malum insanların konuta kapanmasına neden oldu. Bu nedenden ötürü da beşerler, bahçeye ve bitkilere daha çok ilgi ve alaka göstermeye başladı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Satışlarda da bu nedenden ötürü artış var” formunda konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.