Türkiye’nin sondaj gemisi ‘Yavuz’ Kocaeli’ne demir attı

Türkiye’nin sondaj gemisi olan ‘Yavuz’ Eskihisar’a demir attı. Bakım ve tamir çalışması için 45 güne yakın bir mühlet Kocaeli’nde kalacak olan …

Hediye sipariş alışveriş ankara
04.07.2021
A+
A-

Türkiye’nin sondaj gemisi olan ‘Yavuz’ Eskihisar’a demir attı. Bakım ve tamir çalışması için 45 güne yakın bir mühlet Kocaeli’nde kalacak olan ‘Yavuz’ gemisi tamir çalışmasının akabinde petrol arama faaliyetlerine devam edecek.

Yavuz, evvelki ismiyle Deepsea Metro I,2018’de devlete ilişkin Türkiye Petrolleri Anonim İştiraki (TPAO) şirketi tarafından Türkiye’nin “Milli Güç ve Maden Politikası” hedefiyle denizlerdeki arama ve sondaj faaliyetlerinin artırılması maksadıyla satın alındı.

Sayılı sayıda bulunan sondaj gemilerinden ‘Yavuz’ gemisi Altınovadaki tersanelerde bakım ve tamir çalışması için Eskihisar kıyısına 45 güne yakın bir mühlet kalmak için demir attı. Geminin gelişini birçok vatandaş izleyerek görüntüye aldı. Dünya genelinde 16 gemiden biri olan Yavuz sondaj gemisi 229 metre uzunluğunda, 36 metre genişliğinde ve 51 bin 283 groston ağırlığındadır.

Geminin içerisinde spor ve sinema salonu, dinlenme odaları ile tam vakitli bir hekimin misyon aldığı 4 yataklı küçük bir hastane ve 210 kapasiteli yatak yer alıyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.