DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİTCOİN

2166606฿%-0.22806

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Pandemide bu hastane sayesinde çok şehir nefes aldı

Eskişehir Kent Hastanesi’nin kuruluşundan itibaren Eskişehir’in yanı sıra etrafında bulunan vilayetlere de verdiği sıhhat hizmetlerinden ve koronavirüs sürecindeki değerinden bahseden Başhekim Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, “Eskişehir Kent Hastanesi olarak hastanemizin genişleyebilme potansiyeli ile bugüne kadar koronavirüs sürecinde ne servis yatağı ne de ağır bakım yatağı kasvetini Eskişehir’e hiç çektirmedik. Vilayetimizde yapılan yaklaşık 250 bin Covid-19 aşısını da Eskişehir Kent Hastanesi’nin çalışanı yaptı” dedi.
Eskişehir Kent Hastanesi, kuruluş tarihi olan 2018 yılı ekim ayından itibaren farklı poliklinik ve hizmetleriyle hem Eskişehir hem de etraf vilayetlerden gelen vatandaşların sıhhat meselelerini tahlile kavuşturuyor.
Bilhassa salgınla gayret konusunda değerli yer tutan kent hastanesi, binlerce kesin teşhisli ve kuşkulu hastaya mesken sahipliği yaptı. Birinci etapta bin 81 yataklı olarak planlanan hastane, yapılan yatırımlar ve fizikî genişleyebilme kapasitesi sayesinde bin 238 yatağa ulaştı. Yalnızca Eskişehir’e hizmet vermeyen hastane, Kütahya, Afyonkarahisar, Bilecik üzere vilayetlerinde yükünü pandemi sürecinde sırtlandı.
Kurulan yeni kliniklerle bölgedeki sıhhat hizmetlerine katkı sağladıklarını belirten Eskişehir Kent Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, “Eskişehir Kent Hastanesi orjinal planında bin 81 yataklı bir hastane olarak öngörülmüştü.
Dinamik yapısı prestijiyle, bölgenin muhtaçlıkları nedeniyle de hastanemiz artık bin 238 yataklı bir hastane haline geldi. Bu süreçte sunduğu sıhhat hizmetlerine çeşitli üniteleriyle katkıda bulundu.

Obezite, yanık, yara bakım ve Ender Rastlanan Hastalıklar Merkezi üzere kliniklerle, 2018 Ekim ayından bu yana hizmetlerinin niteliğini ve sayısını olumlu istikamette değiştirerek büyüyen, gelişen bir hastanedeyiz” halinde konuştu.
“2 bin 200 civarında kesin teşhisli ağır bakım hastasına hizmet vermişiz”
Eskişehir Kent Hastanesi’nin pandemi sürecinde kıymetli bir yere sahip olduğunu söz eden Uzm. Dr. Bildirici, “Pandemi sürecinin idaresinde ‘İyi ki Eskişehir Kent Hastanesi bölgemizde varmış’ diyebiliriz.

Pandemi son derece izolasyon gerektiren bir süreç ve Covid-19 da çok bulaşıcı bir virüs.

Bu süreci hastane açısından sağlıklı yönetebilmek için izolasyon ve fiziki imkanları çok güzel olan bir hastaneye sahip olmak gerekiyor. Şükürler olsun, sayın cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle, dayanaklarıyla bu türlü bir hastane hizmetini Eskişehir’de vermek mümkün hale geldi. Eskişehir ve etraf vilayetleri, bu hastanenin ne kadar değerli ve verimli bir yatırım olduğunu kesinlikle kabul edeceklerdir.

Biz 2020’nin mart ayından bu yana yaklaşık 8 bin tane kesin teşhisli hastayı hastanemizde yatırarak hizmet verdik. 2 bin 200 civarında kesin teşhisli ağır bakım hastasına hizmet vermişiz. Bunların dışında kuşkulu kategorisinde bu sayıların 2 katı hastaya hastanemizde pandemi bağlamında hizmet verdik” tabirlerini kullandı.

“Hastanemizin yaklaşık 30 tane, gereksinime nazaran değişebilen, aşı polikliniklerinin de altını çizmekte yarar var”
Eskişehir’de uygulanan yaklaşık 250 bin doz koronavirüs aşısının kent hastanesinde yapıldığına dikkat çeken Başhekim Bildirici, bahisle ilgili olarak şunları söyledi:
“Eskişehir Kent Hastanesi olarak hastanemizin genişleyebilme potansiyeli ile bugüne kadar koronavirüs sürecinde ne servis yatağı ne de ağır bakım yatağı sorununu Eskişehir’e hiç çektirmedik.


Hastanemiz orjinal planında 99 civarında erişkin olmak üzere toplam ağır bakım yatak sayımız yaklaşık 160’tı. Biz şayet bu sayıyla kalsaydık süreci yönetmede çok badire çekebilirdik.

Biz hastanenin genişleme kabiliyetini bildiğimiz için bu 160 yatağı yaklaşık 280’lere kadar çıkardık. Vilayetimizde yapılan yaklaşık 250 bin Covid-19 aşısını da Eskişehir Kent Hastanesi’nin çalışanı yaptı. Hastanemizin yaklaşık 30 tane, gereksinime nazaran değişebilen, aşı polikliniklerinin de altını çizmekte yarar var.”

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Samsun Tabip Odası sahaya indi, vatandaşlara aşı çağrısı yaptı: “Tereddüt etme aşı ol”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI