Pandemi döneminde evcil hayvanlara talep arttı

Pandemi yasakları, konutlarında kalan vatandaşların evcil hayvanlara olan ilgisini artırırken, bölümdeki araç ve gereçlerin fiyatlar da değerli …

Hediye sipariş alışveriş ankara
07.01.2021
A+
A-


Pandemi yasakları, konutlarında kalan vatandaşların evcil hayvanlara olan ilgisini artırırken, bölümdeki araç ve gereçlerin fiyatlar da değerli ölçüde arttı.

Kovid-19 periyodunda evcil hayvan talebinde artış yaşanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarıyla konutlarında kalan vatandaşlar evcil hayvanlara ilgi duymaya başladı. Geçtiğimiz yıllara oranla büyük ölçüde artan taleplerle birlikte fiyatlarda da artışa sebep oldu. Bilhassa çocukların bu devirlerde daha fazla ilgi duyduğunu söyleyen esnaf Kadir Akdemir, “Pandemi devrinde evcil hayvanlara karşı ilgide çok artış oldu. Beşerler 2-3 gün meskene kapanınca hafta sonlarına yanlışsız bir yığılma oluyor. Çocuklarında konutta olmasıyla meskende yeni bir arkadaş arayışı oluşuyor bilhassa tavşan ve kuş çeşitlerine çok bir ilgi var” dedi.

Fiyat artışlarının sırf hayvanlarda değil araç ve gereçlerde de olduğunu belirten Akdemir çeşitli eserlerin ithal olduğunu, bu eserlerin geliş fiyatlarının artmasıyla yerli üreticiye daha fazla talep olduğunu söyledi. Gemiyle gelen eserlerin fiyatında artışın fazla olduğunu lisana getiren Akdemir: “Önceden bin dolara gelen parti eserler artık 8 bin dolara çıktı. Bu türlü olunca temin edememe sorunu ortaya çıktı. Yurtdışından temin edemeyince bu seferde yerli üreticilerin eserlerinde talep artışı oldu haliyle fiyatlarda da artış oldu. Bu artışlar yalnızca eserler için değil hayvanlar içinde geçerli. Geçtiğimiz sene örneğin sultan papağanı fiyatları 125 lira 150 lira ortasındaydı. Bu sene 400 lira üzere sayılar kelam konusu. Yavru muhabbet kuşları 40 lira 50 lira iken bu sene 100 liraya muhabbet kuşları var” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.