Türkiye’nin en kısa sokağı 23 adımda bitiyor

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bağlı tarihi Beyefendi Mahallesinde bulunan ‘Öz Işı Çıkmaz Sokağı’ yalnızca 23 adımda tamamlanıyor. Tarihi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
07.01.2021
A+
A-


Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bağlı tarihi Beyefendi Mahallesinde bulunan ‘Öz Işı Çıkmaz Sokağı’ yalnızca 23 adımda tamamlanıyor. Tarihi konakların ortasında Hanifoğlu Sokağı ile bitişik olan Öz Işık Sokağında ise yalnızca üç meskenin giriş kapısı bulunuyor.

35 yıldır kentin tarihi sokaklarında yerli ve yabancı turistlere yazın meyan şerbeti kışın ise menengiç kahvesi satarak geçimini sağlayan Mehmet Yılmaz, eski günlerini aradıklarını belirtti. Özışık Çıkmaz Sokağının tarihi mahallede en fazla ziyaret edilen yerlerden birisi olduğunu söz eden Yılmaz, “Burası en kısa sokağımız. Hanifioğlu Sokağı ile bitişik bir yer. Öbür sokaklarımız çok büyük ancak burası en hoş en kısa aralıklı sokak. Burası pandemiden evvel çok kalabalık oluyordu turistler çok geliyordu şu anda çok az denilecek halde inşallah rabbimin müsaadesiyle bu bir an evvel ülkemizden gider” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.