(ÖZEL) Vatandaşlar Kemerburgaz’da turşucuların önünde kuyruk oluşturdu

Tüm dünyayı tesiri altına alan ve her geçen gün artarak devam eden korona virüsten korunmak isteyen vatandaşlar Kemerburgaz’da turşuculara akın …

Hediye sipariş alışveriş ankara
30.11.2020
A+
A-


Tüm dünyayı tesiri altına alan ve her geçen gün artarak devam eden korona virüsten korunmak isteyen vatandaşlar Kemerburgaz’da turşuculara akın ederek, uzun kuyruklar oluşturdu.

Korona virüs gayrette bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle bilinen turşu ve turşu suyuna vatandaşların talepleri arttı. Virüsten korunmak isteyen vatandaşlar Kemerburgaz’da turşucuların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Turşu almak isteyen vatandaşlar uzun mühlet işyerinin önünde kuyrukta beklerken, işyerine giren vatandaşlar ise birinci evvel turşu suyu içti, sonrasında ise kilolarca turşu alarak konutunun yolunu tuttu.

İşyeri sahibi Hâkim Demir, “Geçen seneye nazaran bu sene yüzde 200-250 ortasında bir artış var. Her gün gördüğünüz üzere bu türlü kuyruk oluyor. Bu covid-19 devrinde turşu suyunun çok büyük tesiri olduğu için müşteriler ziyadesiyle turşu ve turşu suyu tüketiyor. Hem hafta içi, hem hafta sonu bu türlü kuyruk oluyor. Her gelen kiloyla alıp gidiyor” dedi.

“Korona virüse düzgün geliyor diye turşu almaya geldim”

10 dakikadır sırada beklediğini söyleyen bir vatandaş, “Korona virüse yeterli geliyor diye turşu almaya geldim. 10 dakikadır sırada bekliyorum, turşu suyu alacağım” dedi. Turşu suyunun tadına bakarak şifa olduğunu söyleyen diğer bir vatandaş ise, “Çok hoş acı. Korona virüse bu düzgün gelir, şifadır bu” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.