Karadenizli balıkçıların ağları hamsi ile doldu

Ekmeğini denizden çıkaran Karadenizli balıkçıların yüzü hamsi ile güldü. Gün içinde Amasra’ya bağlı Tarlaağzı limanından Karadeniz’e açılan …

Hediye sipariş alışveriş ankara
30.11.2020
A+
A-


Ekmeğini denizden çıkaran Karadenizli balıkçıların yüzü hamsi ile güldü. Gün içinde Amasra’ya bağlı Tarlaağzı limanından Karadeniz’e açılan balıkçı teknelerinin ağları hamsi ile doldu.

Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Tarlaağzı Balıkçı Barınağı’ndan Karadeniz’e açılan balıkçıların yüzü ağlarının hamsi ile dolmasıyla birlikte güldü. Onur Semih Kardeşler isimli tekne ile sabahın erken saatlerinde Karadeniz’e açılan balıkçılar, gece yarısı limana döndüler.

Yüzlerce kasa hamsi ile limana dönen balıkçılar ambarlarındaki hamsileri tek tek ayıklayarak kasalara yerleştirdiler. Kasalanan hamsilerin İstanbul ve Ankara üzere vilayetlere gönderileceğini belirten balıkçılar, bereketli geçen avdan ötürü büyük bir memnunluk yaşarken, dönemden da umutlu olduklarını lisana getirdiler.

Palamut döneminin kısa sürdüğünü, hamsi döneminden umutlu olduklarını söyleyen tekne kaptanı Ahmet Uzunay, “Palamut dönemini bitirdik. Palamut dönemi pek olumlu geçmedi. Palamut dönemi kısa sürdü. Hamsiye başladık. Hamsi Allah’a şükür güzel. Şu anda uygun gözüküyor. Düzgün gitmesini bekliyoruz. Bu akşam hoş bir balığa denk geldik. Onu aldık geldik. Onu kasalayıp göndereceğimiz yerlere göndereceğiz” dedi.

Balıkçılardan Şaban Uzunay ise, “Palamut dönemi bitti hamsiye başladık artık. Hamsiye devam ediyoruz. Hamsiye bismillah dedik bu akşam. Artık sonu ne gelir ne olur bilmiyoruz. Mecbur umutlu olacağız. Olmazsa bahtına. Allah ne verirse onu tutacağız” tabirlerini kullandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.