DOLAR

33,0972$% 0.21

EURO

36,2362% 0.5

STERLİN

43,1907£% 0.66

GRAM ALTIN

2.627,18%0,22

ÇEYREK ALTIN

4.279,00%0,39

BİTCOİN

2146790฿%1.76734

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Özel Okul Derneklerinden ücret iadesi açıklaması


TÖZOK, ÖZDEBİR, ÖZDER, ÖZKÜRBİR ve TÖDER’in dün yaptığı yazılı açıklamada, COVİD-19 salgını nedeniyle, eğitim öğretim faaliyetlerinde yaşanan inanılmaz durumları göz önünde bulundurarak tüm üyelerine şu tekliflerde bulunarak, ““Okullarımız, 21 Eylül’den itibaren itibaren kısmi ya da tam vakitli yüz yüze eğitim vermeye başlayacak. Gerekli tüm hazırlıklarımızı titizlikle yürütüyoruz. Lakin zorlayan sebeplerden dolayı okullarımızın tam vakitli uzaktan eğitime geçmesi durumunda kimi kararlar aldık. Derneklerimizin, bu mevzuyu ve verilen kelamları yakından takip edeceği bilinmeli.  Özel okullar olarak gayemiz, öğrencilerimizin eğitimlerini aksatmadan sürdürmesi için gerekli şartları ve hizmetleri harfiyen yerine getirmektir. Bu yıl, kurumlarımız ve kurucuları için fedakârlık yılı olarak kabul edilmeli. Belirttiğimiz unsurlara bağlı kalarak velilerimizle güç birliği içinde, sürdürülebilir bir yol haritası ortaya koyacağımızı beyan ederiz.” dedi.

Dernekler üyelerine şunları önerdi:

* Daha evvel verilemeyen yemek ve servis hizmetlerinin bedeli alınmamalı, alınmışsa iade ya da mahsup yoluna gidilmeli.

  • Yüz yüze eğitim hizmetinin kısmi ya da tam vakitli verilememesi durumunda, kontratta yer alan fiyat üzerinden ünite fiyatlarda, uzaktan öğretim müddeti dikkate alınarak kurumca bir oran belirlenmeli ve bu ölçü, veliye iade ya da mahsup yoluyla iletilmeli.

  • Bu mevzudaki hesaplamalar telafi periyodu bittikten sonra öğretim yılı sonunda yapılabilir.

  • Kurumlar, yapacakları ya da yapacaklarını beyan edecekleri indirimleri dikkatle hesap etmeli, bu indirim oranlarını aldatıcı bir reklam ya da haksız rekabet aracı olarak kullanmamalıdır.

ULUSAL EĞİTİM BAKANLIĞI: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Özel okulların fiyat iadelerine ait Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan da bir açıklama geldi. Bakanlğın açıklamasında şu tabirler yer aldı: Özel öğretim kurumlarının salgın süreciyle başlayan yeni periyottaki hizmet şartları, bakanlığımızın ilgili üniteleri tarafından hassasiyetle takip edilip, kurum temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerekli değerlendirmeler yapılıyor. Bu süreçte önceliğimiz; öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızın sağlıklı, sağlam bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerinden yararlanması ve eğitimin devamlılığıdır. Bu noktadan hareketle, özel okul velileri tarafından bakanlığımıza ulaştırılan talep ve teklifler, titizlikle değerlendirilip, dikkate alınması gereken konular, özel okul temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşılmıştır. Dünyada ve ülkemizde eğitim alanında yaşanan bu şiddetli süreçte özel öğretim kurumlarımızın, öğrencilerimizin eğitim hakkı başta olmak üzere bünyesindeki öğretmen ve çalışanların haklarını da gözeterek velilerimizin maddi manevi talepleriyle ilgili yapmakla yükümlü oldukları düzenlemelerin yakın takipçisi olacağız.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dekanlar YÖK’ün kararını yorumladı: En iyi öğretmeni yetiştirmek için rekabet oluşacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0