(ÖZEL) Liseli gençler az enerjili, uzun menzilli otomobil tasarladı

Arnavutköy’de bir küme lise öğrencisi, yayınlanan TOGG projeleri ve imgelerinin akabinde kendi ortalarında bir proje tasarlayarak en az güç ile …

Hediye sipariş alışveriş ankara
06.08.2021
A+
A-

Arnavutköy’de bir küme lise öğrencisi, yayınlanan TOGG projeleri ve imgelerinin akabinde kendi ortalarında bir proje tasarlayarak en az güç ile en uzun menzilde gidebilmeyi hedefleyen yerli araba tasarladı. Tasarladıkları araba ile TEKNOFEST yarışlarına katılmayı planlayan öğrenciler aracın test sürüşlerine başladı.
Arnavutköy’de Şehit Selçuk Güldal Anadolu Lisesi’nde okuyan bir küme öğrenci, yayınlanan TOGG projeleri ve imajlarının akabinde kendi ortalarından bir proje hazırladı.
Lise öğrencileri bu projeyle en az güç ile en uzun menzilde gidebilmeyi hedefleyen yerli araba tasarladı. Tasarladıkları araba ile TEKNOFEST müsabakalarına katılmayı planlayan öğrenciler aracın test sürüşlerine başladı.

“Az güç ile uzun menzil ve yerli ve ulusallık mevzularına dikkat ettik”
Test sürüşünün yapıldığı araba ile ilgili konuşan öğrencilerden Beytullah Uymak, “Biz bu aracı TÜBİTAK’ın desteklediği TEKNOFEST müsabakası için hazırlıyoruz.


Bu yarış liseler ortasında birinci kere yapılan elektrikli araç yarışı.

Biz bir kadro kurduk başlarda sendeledik fakat sonradan kendimize olan inancımız ile birlikte tamamlamaya çalıştık. Teknik bilgi veremiyorum yasak olduğu için lakin gayemiz aracın az güç ile uzun menzil sağlaması yerli ve ulusallık çok kıymetli ve biz bunların hepsine çok dikkat ettik. Grubumuz birinci başta küçüktü lakin şuanda 15 kişilik bir grubuz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Aracımızın yüzde 70’i tamamlanmış durumda daha çok şeyi başaracağımıza ve birinci olacağımıza inanıyoruz. Gayemize de ulaşmış durumdayız test sürüşlerinde bunu görmüş olduk” dedi.

“TOGG’dan esinlenerek bir elektrik araç geliştirmek istedik”
Tekrar 12. Sınıf öğrencilerinden Yiğitcan Tohum, “Aracımızın ismi Ulusal Elektrikli Araç bu aracı TOGG ‘dan esinlenerek bir elektrikli araç geliştirmek istedik.


Ekibimizi kurduk ve yarışa müracaat yaptık. Yarışın teknik tasarım raporu vardı orada da hoş sonuçlar aldık. Başladığımız da 5 bireydik şuan 15 kişilik bir grubuz ve yarışta 1. Olacağımızdan eminim.

Daima bir şeyler değişti ve gelişe gelişe bu hale geldik” tabirlerini kullandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.