Çocuklar ve arılar “Bal Yapan Çocuklarımız” etkinliğinde buluştu

Eskişehir Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü okul öncesi eğitim kümelerine yönelik “Bal Yapan Çocuklarımız” temalı aktiflik programı düzenlendi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.08.2021
A+
A-

Eskişehir Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü okul öncesi eğitim kümelerine yönelik “Bal Yapan Çocuklarımız” temalı aktiflik programı düzenlendi.
Kütahya Yolu Hizmet Yerleşkesi bahçesinde düzenlenen aktifliğe Vilayet Müdürü Nadir Muhammed Gümüş, Besin ve Yem Şube Müdürü Tacettin Işık, 20 anaokulu öğrencisi ve sorumlu öğretmenleri ile misyonlu çalışanlar katıldı.
Aktifliğe, toplantı salonunda çocuklara bal tüketiminin sıhhat için ehemmiyeti ve arıların hayatı hususlarıyla ilgili hazırlanan sunumun gösterimiyle başlandı. Akabinde arı konseptinde balonlar ile süslenen bahçede, yapay arı kovanı içerisinde arıların peteklere nasıl bal yaptığı gösterilerek anlatıldı.

Arıyla ilgili çocuk müzikleri eşliğinde çocuklara hazırlanan ballı ekmek ve kutu sütler ikram edildi.
“Bal tüketimini teşvik etmek maksadıyla bu türlü bir aktiflik düzenlendik”
Eskişehir Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Seçkin Muhammed Gümüş, düzenlenen aktiflikte açıklama yaptı.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Arılar varsa yarınların da var olduğunu belirten Gümüş, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza yarınlarımız olan arıları sevdirebilmek ve besleyici bedeli yüksek bir besin olan bal tüketimini teşvik etmek maksadıyla bu türlü bir aktiflik düzenlendik” dedi.
Ayrıyeten çocuklarla bir ortada olmaktan ve onlarla vakit geçirmekten çok memnun olduğunu lisana getirerek tek tek tüm çocuklarla ilgilendi.

İştirakçi çocukların her birine boyama kitabı ikram edildikten sonra program sona erdi.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.