(ÖZEL) Baş dönmesi şikayetiyle hastaneye götürülen 3 yaşındaki çocuğun başında tümör çıktı

Ümraniye’de 3 yaşındaki Arif Kahraman, ailesi tarafından baş dönmesi şikayeti ile hastaneye götürüldü. Tabipler, Kahraman’ın başında beyin …

Hediye sipariş alışveriş ankara
11.10.2021
A+
A-

Ümraniye’de 3 yaşındaki Arif Kahraman, ailesi tarafından baş dönmesi şikayeti ile hastaneye götürüldü. Tabipler, Kahraman’ın başında beyin büyüklüğünde tümör olduğunu tespit etti. 10 aydır hayat gayreti veren 3 yaşındaki çocuğun acılı annesi Büşra Kahraman, yetkililerden yardım istiyor.
Ümraniye’de yaşayan Büşra ve Yasin Kahraman çiftinin 3 yaşındaki oğlu Arif Kahraman, ailesi tarafından baş dönme ve yürüme şikayeti ile Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.
Yapılan tetkikler sonucu Arif Kahraman’a yetişkinlerde rastlanılan ve 100 bin şahıstan 10 şahısta ender görülen ‘Glioblastoma’ makûs huylu tümör teşhisi konuldu. Hekimler aileye, ender görülen bir hastalık olduğunu ve tümörün 3 yaşındaki Arif Kahraman’ın beyninin tamamını kapladığını söyledi. Oğlu Arif Kahraman’ın 10 ay hastanede hayat çabası verdiğini belirten Büşra Kahraman, yetkililerden yardım istiyor.

“Yüz bin bireyde 10 şahısta görülen bir tümörmüş ”
Anne Büşra Kahraman, “Ocak ayından yürüme ve baş dönmesi şikayetiyle Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’ne başvurduk.


Hastanede çocuğumun tomografi ve MR’ı çekildi. Çocuklarda az görülen 4’üncü evre yetişkin Glioblastoma tümörü olduğu teşhisi konuldu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Patoloji kısmından çocuğumun başından kesim aldılar. Tümör hudut sisteminde olduğu için omurilik suyunun akmadığı tespiti yapıldı.

Oğlumda görülen tümör yetişkin tümörü olarak yüz bin şahısta 10 şahısta görülen bir tümörmüş” diye konuştu.

“Oğluma umut olsunlar”
Acılı anne Büşra Kahraman konuşmasının devamında, “Arif, kemoterapiye cevap vermediği için akıllı haplarla bir ay ışın tedavisi uygulandı.


Haziran ayında tümörün büyümesi nedeniyle şuuru kapandı ve ağır bakıma kaldırıldı. Tümör beyninin büyüklüğü kadarmış. Oğlum 10 aydır hayat gayreti veriyor.

Yetkililere sesleniyorum, oğluma bir ses bir umut olsunlar. Hekimler oğlumun öleceğini söylediler lakin oğlum gayret ediyor.

Tahminen ameliyatı da kaldıracak ve kurtulacak. Ameliyat sonrası sakat da kalsa, başımın üstünde yeri var.

Ben onu pamuklara sarar yeniden de bakarım” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.