DOLAR

32,8262$% 0.04

EURO

35,1342% -0.23

STERLİN

41,5589£% -0.29

GRAM ALTIN

2.496,67%0,29

ÇEYREK ALTIN

4.068,00%0,34

BİTCOİN

2096726฿%-2.27124

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Osmaniye’de üniversite öğrencileri barınma sorunu yaşamadı

Osmaniye merkezde bu yıl imali tamamlanarak faaliyete alınan bin kişilik kız yurduyla kız öğrencilerin barınma muhtaçlığı tamam çözülürken, erkek yurtlarında da yüzde 100 doluluğa ulaşılmasıyla birlikte 188 öğrenci yedek listede yer aldı. Yedekteki erkek öğrencilerin yurtlarda konuk edilerek mağdur edilemediklerini belirten Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Mustafa Loğoğlu, Osmaniye merkez ve ilçelerinde öğrencilerin barınma sorunu yaşamadıklarını söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Genel Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci yurtlarının müracaat sonuçlarının açıklanmasının akabinde öğrenciler yurtlara yerleşmeye başladı.
Osmaniye merkezde imali bu yıl tamamlanarak faaliyete alınan 1006 kişilik Kayı Uzunluğu Kız Yurdu’yla kız öğrencilerin barınma muhtaçlığı büsbütün çözülürken, 151 adet yatak da boşta kaldı. 956 kişi kapasiteli erkek yurdunda ise 188 öğrenci yurtlara yerleştirilemedi. Yedekte görünen erkek öğrencilerin yurtlarda konuk edilmesiyle birlikte yeni eğitim öğretim yılında Osmaniye merkezde öğrencilerin barınma sorunu çözülmüş oldu.
Kadirli ilçesinde de yeni açılan fakülte ve kısımlardan ötürü öğrenci artışı yaşanırken kız ve erkek öğrenci yurtları yüzde 100 doluluğa ulaştı.
83 kız öğrenci yedeğe alınırken yedeğe alınan öğrencilerinde barınma gereksinimleri özel yurtlarla sağlanmaya çalışıldı.
Merkezde 188 erkek öğrenci dışında tüm öğrencilerin yurtlara yerleştirildiğini tabir eden Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Mustafa Loğoğlu, “Osmaniye merkezde 2 adet kız yurdumuz var.

Merkezde bulunan kız yurdumuzun kapasitesi 1032 kişidir. Şu anda bulunduğumuz Kayı Uzunluğu Kız Yurdu 1006 kişidir. Merkezde yerleşemeyen hiçbir kız öğrencimiz kalmamıştır. 151 adet de mevcut boş yatağımız bulunmaktadır.

Merkezde Karacaoğlan erkek yurdumuz var. Bu yurdumuzda 956 kapasitemiz var. Fakat merkezde 188 erkek öğrencimizi yerleştiremedik. Yerleşemeyen öğrencilerimizle alakalı bizlere müracaat eden öğrencilerimizi 15 gün civarında mümkün olduğunca dışarda bırakmamaya yurtlarımızda konuk etmeye uğraş ediyoruz. Merkez açısından düşündüğümüzde genel toplamda 188 adet erkek öğrencimiz yedekte görünüyor.

Fakat şuanda ihale etabında olan bin 500 kişilik erkek yurdumuz yapıldığı takdirde Osmaniye merkezde hiçbir formda sorunumuz kalmadan bütün öğrencilerimiz yerleşmiş olacak” diye konuştu.
Kadirli ve Düziçi ilçesindeki yurtların son durumuyla ilgili bilgiler de aktaran Loğoğlu, “Kadirli ilçemizde Kredi Yurtlar Kurumumuza ilişkin 472 kişilik yurdumuz mevcut, erkek ve erkek tarafımız büsbütün dolmuş durumdadır.
Yalnızca kız tarafımızda şu an için bu yıl üniversitemize yeni açılan fakülte ve kısımlarla birlikte Kadirli’deki kontenjanlarımızda büyük bir artış oldu. Bundan ötürü da 83 tane kız öğrencimiz yedek olarak görünüyor.

Lakin bu hususla ilgilide çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tabi bizim yalnızca Kadirli’de değil merkezde de özel 3 adet kız yurdumuz var. Kız yurdu sorunu özellerle birlikte merkezde büsbütün çözülmüş durumdadır. Bunun dışında Düziçi ilçemizde öğrenci sayımız yaklaşık 500 civarındadır.

Fakat Kredi Yurtlar Kurumu’na ilişkin rastgele bir yurdumuz bulunmamakla birlikte Düziçi Belediyesi ile yaptığımız ön protokolle birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza ilişkin bir binamızı belediyeye protokolle devredip önümüzdeki günlerde erkek öğrencilerimizin Düziçi’ndeki yurt sorunu de çözülmüş olacak. Aslında geçtiğimiz yıllarda Düziçi Belediyesi’ne ilişkin 120 kapasiteli yurdumuz vardı. Düziçi ilçemizde de şu an itibariyle rastgele bir öğrenci sorunumuz bulunmamaktadır” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Lise öğrencilerinin başarıları Cumhurbaşkanlığı tarafından taçlandırıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI