Ortopedik engeline rağmen farkındalık için dalış yaptı

Elazığ’da doğuştan iki bacağında ortopedik pürüzü olan 2 çocuk babası 42 yaşındaki Engin Kırçıl, “Engel Olma, Engelsizsiniz” sloganıyla …

Hediye sipariş alışveriş ankara
02.12.2020
A+
A-


Elazığ’da doğuştan iki bacağında ortopedik pürüzü olan 2 çocuk babası 42 yaşındaki Engin Kırçıl, “Engel Olma, Engelsizsiniz” sloganıyla farkındalık dalışı gerçekleştirdi.

Elazığ Memur-Sen Engelliler Komitesi Lideri Engin Kırçıl, “Dünya Engelliler Günü” öncesinde manilere dikkat çekmek için farkındalık aktifliği düzenledi. Doğuştan iki bacağında ortopedik manisi olan Kırçıl, “Engel Olma, Engelsizsiniz” sloganıyla bir yüzme havuzunda dalış gerçekleştirdi. Soğuk hava kurallarına karşın eğitmen Nizam Kaya nezaretinde dalışını yapan Kırçıl, imkan verildiği takdirde engelli bireylerin her işi yapabileceği bildirisini verdi.

Aktiflikle ilgili konuşan Engin Kırçıl, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir farkındalık oluşturduğumuz için memnunuz. Memur-Sen Engelliler Kurul Lideri olarak bu türlü bir dalış tertibi planlamıştık. Bugün günlerden 1 Aralık ve dalışı gerçekleştirdik. Zira bugün saat 21:00 itibariyle havuzlar kapanacağı için biz de bu aktifliği gerçekleştirmek durumunda kaldık. Günün kıymeti, bizim için çok değerli. İmkanlar sağlanırsa engelli bireylerin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu manada dalış hocam Nizam Kaya’ya çok teşekkür ederim” dedi.

“Engellileri yalnızca bir gün anmayalım”

Engelli bireylere imkan verildiği surece bu cins çalışmaların artacağını aktaran Kırçıl, “Engellileri yalnızca bir gün anmayalım, yalnızca günü geldiği vakit değerlendirmeyelim. Empati kurarak kendi hislerimizi karşı tarafın hisleriyle birleştirerek hareket edelim. Bu farkındalığı oluşturmamızın en büyük sebebi de toplumumuzdaki engellilerin tavır ve davranışlarına yönelik olan hareketlerin bir bütün halinde toplumsal kitlelere sağlamak ismine soğuk havaya karşın havuz içerisinde yer almanın memnunluğunu yaşıyorum. Her iki ayağımdan ortopedik engelliyim buna karşın bu dalışı gerçekleştiriyorum” diye konuştu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle spor tesislerini engelli bireylere açtıklarını belirten işletme sahibi Enes Tosun ise engelli bireylerle empati kurarak her gün onlara dayanak verilmesi gerektiğini vurguladı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.