Ordu’da iş adamı otelini kız öğrencilere tahsis etti

Ordu’da iş adamı Ergin Karlıbel, hotelini Ordu Üniversitesine (ODÜ) eğitim-öğretim için gelen fakat şimdi barınma problemlerini çözemeyen kız …

Hediye sipariş alışveriş ankara
20.09.2021
A+
A-

Ordu’da iş adamı Ergin Karlıbel, hotelini Ordu Üniversitesine (ODÜ) eğitim-öğretim için gelen fakat şimdi barınma problemlerini çözemeyen kız öğrencilere tahsis etti.
Bugün üzerinde bin 500 kişilik Lebibe-Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdu bulunan 35 milyon TL pahasındaki 20 dönüm yerini Ordu Üniversitesi öğrencilerine yurt yapılması için Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağışlayan Karlıbel Bilgi Vakfı Lideri Ergin Karlıbel, yurt, pansiyon ve mesken meselesini çözemeyen öğrencilere sahibi olduğu hotelin tamamını kız öğrencilere açtı.

Ergin Karlıbel tarafından süreksiz olarak kız öğrencilerin barınması için Ordu Valiliğine tahsis ettiği İkizevler Hotel’e, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından kız öğrenciler yerleştirilmeye başlandı.

Karlıbel ailesi, Ergin Karlıbel Vakfı aracılığıyla da 25 yıldır maddi durumu güzel olmayan 65 üniversite öğrencisine eğitim hayatları boyunca karşılıksız burs veriyor.


Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.