DOLAR

32,8248$% 0.04

EURO

35,2439% -0.18

STERLİN

41,7711£% -0.2

GRAM ALTIN

2.451,13%-1,53

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

BİTCOİN

2113595฿%0.204

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Öğrenciler tedavi gören hayvanları besledi

Gaziantep’te 4 Ekim Dünya Hayvanları Muhafaza Günü’nü düzenlenen aktiflikte ilkokul öğrencileri Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanları besleyip, sevgi gösterisinde bulundu.
4 Ekim Dünya Hayvanları Müdafaa Günü nedeniyle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Müdafaa ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanlığına bağlı Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen aktiflikte 400 ilkokul öğrencisi hayvanlarla bir ortaya gelerek hayvanları besleyip sevdi.
Öğrencilere yapılan tedavi çalışmaları, bakım uygulamaları ile ilgili bilgi verilirken, kedi ve köpek bakımı hakkında yapılması gerekenler anlatıldı. Barınağın yeni üyeleri ile öğrencilerin vakit geçirmesini sağlayan aktiflikte hayvanların birer canlı olduğunun unutulmaması gerektiği ve hassas davranılması gerektiği iletisi verildi. Aktifliğe Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mehmet Berk, Doğal Hayatı Muhafaza ve Hayvanat Bahçesi Daire Lideri Celal Özsöyler, Gaziantep Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Şube Müdürlüğü Mustafa Gözel, Gaziantep Kilis bölgesi Veteriner Tabipleri Odası Lideri Meltem Peri ve ilkokul öğrencileri katıldı.

“Hayvanlar tabiatın istikrarını koruyan canlılardır”
Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mehmet Berk, aktiflikte yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür ederek, “Şunu unutmamamız gerekir ki hayvanlar tabiatın istikrarını koruyan canlılardır.


Kesinlikle bu hayvanlar yaratılırken bir misyon üstleniyor.

Mesela kedi yetişen mesken ve bahçelerde fare, yılan, akrep ve öteki haşereler bulunmaz. Tabiatın istikrarını hayvanlar sağlamaktadır.

Bu yüzden hayvanları sevmeli, kendi yerlerinde muhafazalı ve kendi öz varlığı üzere görmemiz gerekiyor. Bu hususta emeği geçen bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Dünya tüm canlılara emanet”
Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl aktifliğin gerçekleştiğini aktaran Doğal Hayatı Muhafaza ve Hayvanat Bahçesi Daire Lideri Celal Özsöyler, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu canlar bize emanet ve ‘Hayvan Dostu Şehir’ diyerek, yaşadığımız dünya tüm canlılara emanet şuuruyla farkındalık oluşturmak, çocuklara hassaslığı aşılamak için bu aktifliği rutin olarak düzenliyoruz.


20 yıldır sokakta ki bütün canlılara hizmet veriyor, yaralarını tedavi ediyoruz.

Üremelerini denetim altına almak için kısırlaştırıyor, operasyonlarla küpe ve çift takıyoruz. Bu süreçleri yapıp sıhhatlerine kavuşturduğumuzda da sahiplendiriyoruz.

Gaziantep genelinde 250 besleme noktamız bulunuyor. Bu beslenme noktalarına her gün yemek ve su bırakıyoruz.

Toplam 50 kişi, 7 araç ve bir ambulans ile bu hizmeti veriyoruz. 7 veteriner tabibimiz, 7 sıhhat teknikerimiz, hayvan bakıcıları ve toplayıcılarına teşekkür ediyorum.

‘Dünya ortak evimiz’ diyerek sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Havacılık eğitimlerini tamamladılar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI