Odunpazarı Belediyesi sokakta yaşayan dostlarımızı unutmadı

Odunpazarı Belediyesi, kış koşullarında ve sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde sokakta yaşayan hayvanları unutmadı. Odunpazarı’nın …

Hediye sipariş alışveriş ankara
24.01.2021
A+
A-


Odunpazarı Belediyesi, kış koşullarında ve sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde sokakta yaşayan hayvanları unutmadı. Odunpazarı’nın birçok noktasında besleme çalışması yapan Hayvan Sıhhati Merkezi gruplarına, hayvan severler de eşlik etti.

Odunpazarı Belediyesi, sokakta yaşayan hayvanlar için gerçekleştirdiği besleme faaliyetlerine aksatmadan devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi kış kaidelerinde ve korona virüsle gayret için boşaltılan sokaklarda, yiyecek ezası yaşayan hayvanları unutmadı. Yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar, belediye takımları tarafından beslendi. Sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde aç ve susuz kalmamaları için çalıştıklarını söz eden Hayvan Sıhhati Merkezi Takımları, Eskişehir’i tesiri altına alan soğuk hava ve kar yağışının sokaklarda kalan hayvanlar için ölümcül olabileceğine dikkat çekti. Soğuk hava kurallarında sokak hayvanları için alınacak küçük tedbirlerle onların hayatının kurtulabileceğini vurgulayan gruplar, başta sokakta yaşayan hayvanlar olmak üzere tüm dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için vatandaşlardan hassas olmalarını istedi.

Sokakta yaşayan hayvanların, kışın yemek bulmak ve beden ısılarını korumak için her zamankinden fazla güç harcadığını belirten takımlar, sokakta yaşayan birçok hayvanın su bulamadığı için önemli sıhhat problemleri ile karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Vatandaşlardan sokakta yaşayan hayvanlar için sokakta uygun yerlere su bırakmasını isteyen gruplar, orta sıra su kabındaki suyun donup donmadığının ve temizliğinin denetim edilmesi gerektiğini belirtti.

Hayvan Sıhhati Merkezi Takımları, sokakta yaşayan dostlarımızın soğuktan etkilenmemeleri için kış mevsimi boyunca tertipli olarak besleme çalışması yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.