DOLAR

32,3722$% 0.2

EURO

35,1236% 0.63

STERLİN

41,1838£% 0.05

GRAM ALTIN

2.389,91%0,34

ÇEYREK ALTIN

3.893,00%-2,47

BİTCOİN

2261485฿%0.65622

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Nöralterapi sayesinde hayata tekrar tutundu

Bağdat’tan Ankara’ya gelen Rabbah Hüssein Ali, Medicana International Ankara Hastanesi’nde Nöralterapi sayesinde yine hayata tutundu.
Bağdat’tan şiddetli sırt ve sol göğüs ağrısı ile Ankara’ya gelen Ali, hem Bağdat’ta hem de Ankara’da birçok hastaneye başvurdu.
Başta Kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, nöroloji olmak üzere bir çok polikiliniğe başvurup, hatta kalp ile ilgili akla gelebilecek tüm tetkikleri yaptırdı. Yaptırdığı tetkiklere karşın Rabbah Hüssein Ali’ye hipertansiyon dışında bir teşhis konulamadığı belirtildi. Ağrısının kronikleşmesi nedeniyle anti psikotik ilaçlar da kullanmaya başlayan Ali, Medicana International Ankara Hastanesi’ne geldi.
Uzm. Dr. Aziz Kadar, hastanın şikayetlerinin kronikleştiğini, ümitsizliğini gördükten sonra bütünsel bir biçimde fiziki muayene yaptı.
Derece, muayeneden sonra kalbi saran zar olan perikard dokusunda ve kas-fasya zincirlerinde işlev bozuklukları tespit etti. Uzm. Dr. Aziz Derece, vakitle kalbin sırt bölgesinde yansımasını bulan alanda eklem blokajları ve önemli kas spazmları yani halk lisanında ‘kulunçlar’ ortaya çıktığını ve kas-fasya zinciri üzerinden yayılım olduğunu, sol kola, sırta, sağ kalçaya, sağ dize kadar yayıldığını açıkladı. Kadar, bunların üzerine badire ve çaresizlikte eklenince sorunun daha da külfetli bir hale geldiğini söyledi.
‘6. seanstan sonra hasta kendini düzgün hissetti’
Kadar, hastaya tedavi metodu olarak Nöralterapi ve sorunlu kasların gerekli germe, güçlendirme idmanları seçildiğini akabinde sırt ve belde ortaya çıkmış eklem blokajları için manuelterapi sistemi uygulandığını anlattı.

Kadar, tedavisini 3 günde 1 olarak düzenledi ve 4. seansa gelindiğinde şikayetlerinin çok değerli oranda azaldığını ve hastanın elde uyuşma, karıncalanma, sırta bıçak saplanır üzere bel ve kalça ağrılarının yüz güldürücü bir hal aldığını tabir etti. Hasta 6. seansından sonra kendisini son derece güzel hissettiği için tedavisini sonlandırdıklarını açıkladı.
“Hastalık yok hasta var”
Uzm. Dr. Derece ayrıyeten hastayı 1 ay sonra tekrar denetime çağırdığında yeterlilik halinin devam ettiğini söz eden Fizikî Tıp ve Rehabilitasyon doktoru ve Nöralterapi Uzmanı Uzm. Dr. Derece, “Uygulanan formüllerden fazla bir hastaya yaklaşım çok kıymetlidir.

‘Hastalık yok, hasta var’ fikri ile şahsa yaklaşım ve Hipokrat’ın dediği üzere ‘önce ziyan verme’ vicdanı ile hekimlik yapmak en doğrusudur tabirleriyle noktaladı” dedi.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Aşısız gençler ve delta varyantı hasta profilini değiştirmeye başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI