Maske altında çıkan sivilcelenmeye son

DÜZCE (İHA) – Korona virüs salgını ile uğraş kapsamında kullanılan maskelerin akabinde cilt hastalıklarında da artış oldu. Günde en az 2 sefer …

Hediye sipariş alışveriş ankara
20.06.2021
A+
A-

DÜZCE (İHA) – Korona virüs salgını ile uğraş kapsamında kullanılan maskelerin akabinde cilt hastalıklarında da artış oldu. Günde en az 2 sefer maskenin değişmesi gerektiğini söyleyen Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Eda Haşal, “Syndet stili sabunlar kullanılırsa hastalıkların önüne geçebiliriz” dedi.
Korona virüs salgını sonrasında her gün kullanılan maskelerin gerisinde kalan cilt, ter ve havasızlık sonrasında sivilce, akne ve egzama meselelerine sebep oluyor.
Yaz aylarının da gelmesi ile birlikte binlerce kişi, maske bölgesinde ki tahriş sonrasında cilt hastalıklarına başvurmaya başladı.

“Islak soğuk pansumanlar yapılmalı”
Bilhassa maske bölgesinde ki hastalıklarla ağır bir formda karşılaştıklarını belirten Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Eda Haşal, maske altında çıkan sivilcelenmelere karşı verilecek formülleri sıraladı.


Haşal, “Her gün kullanmak durumunda kaldığımız maskelere bağlı olarak, ciltte sivilcelenme ve aknelenme görüyoruz. Ayrıyeten egzama ataklarını da bu bölgelerde sık görmekteyiz. O yüzden hastalarımıza maske değiştirmeyi öneriyoruz.

Gün içerisinde maskelerini 2 defa değiştirebilirlerse nemlenmiş ve ıslanmış maskenin yerine kuru bir maske o ortamın flora istikrarını daha güzel sağlayacaktır. Serin su ile yıkamalarını ve syndet stili sabunlar kullanmalarını öneriyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Böylelikle cildi çok kurutmadan dengeyi sağlamak gayemiz. İkinci olarak su bazlı nemlendiriciler öneriyoruz.

Orta ara gün içerisinde yüzlerine ıslak soğuk pansumanlar yapabilirler Bu tedbirlere dikkat ederlerse ciltlerinde bu maskelerin oluşturduğu tahriş yahut sivilcelenmelerin önüne geçebileceğimizi düşünüyoruz” sözlerini kullandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.