Mamak kentsel dönüşüm ihalesi yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5 ve 6’ıncı etaplarda yer alan 2 bin 376 konut ve …

Hediye sipariş alışveriş ankara
07.08.2021
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5 ve 6’ıncı etaplarda yer alan 2 bin 376 konut ve ticari alanların üretim işi için ihaleye çıktı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında Başkent’e yakışır, kaliteli ve toplumsal donatı alanlarına sahip konutlar inşa edecek.
Toplumsal medya hesapları üzerinden mart ayında yaptığı duyuruyla hak sahiplerine bilgi veren Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “Konutların yıllarca teslim edilmemesinden kaynaklı vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Belediye birebir vakitte yıllık 50 milyon TL kira ödüyor. Böylelikle hem belediyeyi ziyandan kurtaracağız hem de belediyemizin verdiği kelamı yerine getirmiş olacağız” dedi.

Canlı ihalede yüksek kırım yaşandı
ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi toplumsal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanan “Ankara İli, Mamak İlçesi Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 1’inci Kısım 4, 5 ve 6’ncı Etaplar Kapsamında Konut ve Ticari Blokların İmal İşi” ihalesinde yüzde 22,21’lik yüksek kırım yaşandı.

EKAP üzerinden 22 firmanın başvurduğu, 10 firmanın da teklif mektubu verdiği ihalenin yaklaşık maliyeti 1 milyar 165 milyon 984 bin 112 TL olarak belirlenirken, en düşük teklif 907 milyon oldu.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Tam 2 bin 376 konut ve ticari alan yapılacak
Hak sahiplerinin mağduriyetini sona erdirecek projeyle Mamak İlçesi Derbent ve Araplar Mahalleri 4. Etap, 5. Etap ile 6. Etap’larda toplam 2 bin 376 konut ve ticari blok yapılacak.


-55 adet 70 metrekare, -458 adet 80 metrekare, -7 adet 85 metrekare, -Bin 575 adet 100 metrekare,
-281 adet 120 metrekare kullanım alanına sahip konut ve ticari alanlar ihalenin katılaşmasından itibaren 750 gün içinde tamamlanması planlanıyor.

Bölge halkının ömür üslubunu ve sistemini bozmayacak formda inşa edilecek çağdaş konutlar, imaj kirliliğinin önüne geçen ortak kullanım alanlarına, otoparklara ve geniş peyzaj alanlarına sahip olacak.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.