Sağduyu ve Dereboyu Caddesi’nin altyapı sorununu çözüyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, her yağışta su taşkınlarının yaşandığı Mamak Sağduyu Caddesi ile Dereboyu Caddesi’nin kanalizasyon ve yağmur suyu sınırı …

Hediye sipariş alışveriş ankara
07.08.2021
A+
A-

ASKİ Genel Müdürlüğü, her yağışta su taşkınlarının yaşandığı Mamak Sağduyu Caddesi ile Dereboyu Caddesi’nin kanalizasyon ve yağmur suyu sınırı imalatı için harekete geçti. Dereboyu Caddesi’nde devam eden imalat çalışmalarının 2 ay içinde tamamlanması planlanırken, Sağduyu Caddesi’ndeki çalışmaların ise 30 Ağustos tarihine kadar bitirilmesi hedefleniyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin altyapı, kanalizasyon ve yağmur suyu çizgisi meselelerini çözmek için çalışmalarını sürdürüyor.
ASKİ Genel Müdürlüğü, altyapı meselesinin yaşandığı Mamak ilçesi Yeşilbayır Mahallesi Sağduyu Caddesi’nde çalışmalara başladı. Bölgede çalışmaların başlatıldığı bir başka nokta ise Dereboyu Caddesi olurken, ASKİ grupları taşkın ve sel baskınlarının yaşandığı caddede 650 metre yağmur suyu ve atık su imalatı üretimi için ağır mesai harcıyor.
Mamak Dereboyu Caddesi’nde de yağışlara karşı altyapı çalışmaları devam ediyor
Mamak ilçesi Dereboyu Caddesi’nde yıllardır yaşanan taşkın ve sel baskınlarını önlemek için de altyapı çalışmalarını hızlandıran ASKİ Genel Müdürlüğü Kanal İnşaat Dairesi grupları, bin 800 milimetre çapında betonarme boru imalatına devam ediyor.

Cadde üzerinde 650 metre yağmur suyu çizgisi imalatının 230 metresi tamamlanırken, yaklaşık 2 ay sürecek çalışmaların akabinde taşkın ve sel baskınları ile can ve mal kayıplarının önüne geçmeyi hedeflediklerini belirten Kanal İnşaat Daire Lideri Mehmet Ali Şişmanlar, şu bilgileri verdi:
“Mamak Dereboyu Caddesi’nde yağmur suyu ve pis su çizgilerinin ayrıştırılma işini yapıyoruz.

Bu bölgedeki kentsel dönüşümdeki yapılaşma yoğunluğu ve yağış rejiminin değişmesinden ötürü sınırların yetersizliği kelam konusu. En son 9 Haziran’da meydana gelen sel baskınlarının önüne geçmek için ana kolektörlerimizi yeniliyoruz.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Birinci etapta yaklaşık 700 metre civarında 1800 milimetre çapında yağmur suyu deşarj çizgisi ve 300’lük su kolektör çizgisini yapıyoruz. Burada yaşayan vatandaşların bu çeşit meseleleri bir daha yaşamamaları için çalışmalarımızı süratli bir biçimde tamamlayacağız.

Kalan kısımla ilgili projelendirme ve üretim planlaması yapılmakta. Ankara’nın çeşitli yerlerinde bu cins sıkıntılarımız var, planlamalarını yapıyoruz ve kısa bir müddette de faaliyete geçireceğiz.”

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.