Mamak Belediyesi Aile Merkezleri’nde yaz dönemi başladı

Mamak’ta yaşayan ve okuyan gençler, hanımlar ve çocuklar için kültürel, sanatsal ve toplumsal gelişiminin desteklendiği; farklı alanlardaki …

Hediye sipariş alışveriş ankara
11.06.2021
A+
A-

Mamak’ta yaşayan ve okuyan gençler, hanımlar ve çocuklar için kültürel, sanatsal ve toplumsal gelişiminin desteklendiği; farklı alanlardaki kurslarla her bölüme hitap eden Aile Merkezleri’nde, yüz yüze eğitim için yaz devri başladı. Pandemi nedeniyle hudutlu sayıda kontenjanla kayıtların başladığı kurslara ilgi büyük. Yüz yüze eğitimler seyreltilmiş sınıflarda pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek. Mamaklı bayanların istihdamına ve toplumsal hayatına katkısını sürdüren merkezlerden bugüne kadar on binlerce kişinin istifade ettiğini kaydeden Mamak Belediye Lideri Murat Köse, eğitimlere katılan binlerce kursiyerin de yeni bir meslek sahibi olarak hayata atıldığını söyledi. Köse, pandemi nedeniyle hudutlu sayılarda derslerin başladığını da belirterek, “ Pandemiden ötürü sıkı önlemler alınarak yüz yüze eğitimlerimiz başladı. Yeni devrin tüm kursiyerlerimiz, eğitmenlerimiz ve ilçemiz için güzel olmasını diliyorum” dedi. Köse yüz yüze eğitimlerin müracaatlarında HES kodu zorunluluğunun olacağını da kelamlarına ekledi.

Ağır ilgi görüyor
19 Aile Merkezi’nde spor, dikiş-nakış, mefruşat, örgü-amigurimi,iğne oyası, cilt bakımı, çocuk gelişimi, İngilizce, bağlama, halk oyunları, diksiyon, takı tasarım, jimnastik, kreş, üzere 20’nin üzerinde branşta eğitimler verilecek.

Aile Merkezlerinden 7 den 70’e herkesin faydalanabileceğini kaydeden Lider Köse, “Aile merkezlerimiz Mamaklı hanım kardeşlerimiz tarafından ağır ilgi görüyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Açtığımız kurslarımızla Hoş Mamak’ta toplumsal hayata zenginlik katıyoruz. Mamak’ın huzur kenti olma yolunda kıymetli adımlarından biri olarak gördüğümüz ‘sosyal belediyecilik’ anlayışımızın en hoş örneklerinden biridir kurs merkezlerimiz.

Yaz periyodunda olduğu üzere kış devrinde de açılan kurslarımız yeniden Mamaklı bayanlarımızın uğrak yerlerinden biri olmaya devam ediyor ” dedi.

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.