DOLAR

32,3045$% 0.25

EURO

34,8708% -0.87

STERLİN

41,3180£% -0.16

GRAM ALTIN

2.386,07%-3,04

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

BİTCOİN

2241690฿%-0.11537

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Kütüphaneden üniversiteye

Ankara Altındağ Belediyesi kütüphanelerinde imtihanlara hazırlanan gençlerden 198’i üniversiteli oldu. Tıp, mühendislik, öğretmenlik ve hukuk üzere hoş kısımlar kazanan öğrenciler Altındağ’ın gururu oldu.
Altındağlı gençlerin YKS sonuçları, göğüsleri kabarttı.
Altındağlı gençler 2021 yılı YKS sonuçlarına nazaran, büyük muvaffakiyetler gösterdi. En başarılı yüzdelik dilimlerde yer alan, Türkiye’nin en uygun üniversitelerine yerleşen Altındağlı gençler, Altındağ’ın gururu oldu. Altındağlı gençlerin gece geç saatlere kadar kütüphanelerden faydalandığına yakından şahit olduklarını söyleyen Altındağ Belediye Lideri Doç. Dr. Asım Balcı “Gençlerimizin imtihan maratonunda sürekli yanlarındaydık. Kütüphanelerimiz gece geç saatlere kadar açıktı ve gençlerimiz imtihanlara daima buralarda çalıştı. Her ziyaretimde gençlerimizi çalışırken görüyordum. Bu türlü hoş muvaffakiyetlerini göreceğimize emindik. 198 gencimiz üniversiteli oldu. Hepsini tebrik ediyor, hepsiyle gurur duyuyoruz” dedi.
Altındağ’dan Zonguldak’a muvaffakiyet hikâyesi
Altındağlı Aygül Arslan başarısıyla gurur duyulan Altındağlı gençlerden biri Hiç dershaneye gitmeyen, hiç ek ders almayan, imtihanlara Karapürçek Mahalle Kütüphanesi’nde hazırlanan Aygül, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak Altındağ’ın gururları ortasında yer aldı.

Tıp Fakültesi’nde okuma hayali olduğu için üniversite imtihanına tekrar hazırlandığını ve istediği kısmı kazanmak için çok çalıştığını söyleyen Aygül, hazırlık sürecinde Karapürçek’te bulunan mahalle kütüphanesinde çok vakit geçirdiğini belirtti.
ODTÜ Uzay ve Havacılık Mühendisliği’ni kazanarak, Altındağ’ın gururları ortasına ismini yazdıran Osman Aktaş ise hiç dershaneye gitmeden ve ek ders almadan bu kısmı kazandığını söyledi.
Yıl boyunca kütüphanede ders çalıştığını, deneme imtihanlarına burada girdiğini söyleyen Osman “Son 2 ay neredeyse kütüphaneden hiç çıkmadım. Arkadaşlarımla birlikte sabah açılır açılmaz giriyordum, akşam geç saatlerde kapanırken çıkıyordum. ODTÜ kazanmak hayalimdi, hayalim gerçek oldu. Konutumun yakınında kütüphane olduğu için çok şanslıydım. Bize buraları yapan ve başarılı olmamıza takviye olan Altındağ Belediyesi’ne ve Liderimiz Sayın Asım Balcı’ya çok teşekkür ederim” dedi.
Kütüphaneden diş hekimliğine
Doğantepe Mahallesi’nde oturan, YKS imtihanına Ali Ersoy Kütüphanesi’nde çalışarak hazırlanan ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanan Cansu İlay Demirel ise muvaffakiyetinin sırrının çok çalışmak olduğunu söyledi.

İmtihana yakın vakit kala çok soru çözdüğünü belirten Cansu “Kütüphane ortamı ders çalışmak için ülkü Vaktimin büyük bir kısmını orada harcadım. Tıp ya da Diş Hekimliği okumak istiyordum, hayalimi gerçekleştirdim. İmtihanlara çalışacak tüm genç arkadaşlarıma, Altındağlı kardeşlerime mahalle kütüphanelerini tavsiye ediyorum. Dikkatleri dağılmadan, ağır bir halde çalışmak için en gerçek adres kütüphane” tabirlerini kullandı.
“Kütüphane sayesinde birinci 10 bine girdim”
Gazi Üniversitesi Türkçe öğretmenliğini kazanan Eda Aksoy da maksadına ulaşan bir başka Altındağlı genç İmtihan maratonuna birinci günden itibaren Karapürçek kütüphanesinde hazırlandığını söyleyen Eda “Kütüphane sayesinde hem sosyalleştim, hem de derslerime çalıştım.

İmtihanda birinci 10 bine girerek uygun bir puan aldım. Konutuma çok yakın olması en büyük avantajımdı. Sabah 10’da kütüphaneye giriyordum, akşam 10’da çıkıyordum. Çayımız, kahvemiz, ikramlıklarımız oluyordu. Hiçbir şeyimizi eksik etmediler. Çalışan herkes çok güler yüzlüydü, bize çok yardımcı oldular. Eksiklerim olduğunda kitaplara ulaşmakta hiç zorlanmadım. Ders çalışmak için katiyetle çok uygun bir ortamdı. Keyifle çalıştım, kazandım. Bu dereceyi yapmamda kütüphanenin katkısı çok büyük Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bize dayanak olan herkese, Altındağ Belediyesi’ne ve liderimize çok teşekkür ederim” dedi.
“Her sabah kütüphaneye gittim”
İmtihana kütüphanede hazırlanan bir öbür isim de Halil İbrahim Bulut Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanan Halil İbrahim vaktinin neredeyse tamamını Karapürçek kütüphanesinde geçirdiğini söyledi.

Muvaffakiyetinde mahalle kütüphanesinin çok büyük tesiri olduğunu belirten Halil İbrahim, “Biz bir küme arkadaşımla birlikte her sabah kütüphane açılır açılmaz içeriye giriyorduk. Evvel husus anlatımı görüntüsü izliyorduk. Sonra deneme çözüyorduk. Çok sessiz ve sakin bir ortam olduğu için dikkatimiz hiç dağılmıyordu. Arkadaşlarımla birbirimizi motive ediyorduk. Çalışanlar da bize çok yardımcı oluyordu. Vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorduk” dedi.
Evvel Adana’ya, sonra uzaya
Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği kısmını kazanan, Altındağ’ın dahi çocuğu Çağatay Can Yüksel ise imtihana daima kütüphanede çalıştığını söyledi.

Dershaneye hiç gitmediğini belirten Çağatay, “Ben dershane dayanağı alamadım. Liderimiz Asım Balcı’yla bir söyleşide tanışmıştım. Ona Doğantepe’de oturduğumu, ders çalışmak için mahallemize bir kütüphane istediğimizi söylemiştim. Sağ olsun, 2 hafta sonra çabucak istediğimiz üzere bir kütüphanenin imaline başlandı. Ben kütüphaneden çok faydalandım, burada çok vakit geçirdim. Bana manevi takviyesi çok büyük oldu. İmtihana hazırlanan bir öğrencinin gereksinimi olan tek şey kitap değil. Bizim manevi takviyeye, rehberlik takviyesine ve motivasyona da muhtaçlığımız var. Bu kütüphanedeki herkes bize bu bahiste yardımcı oldu. Ne vakit başım sıkışsa, ne vakit motivasyonum düşse hepsi bana çok dayanak verdi. Dershaneye gidemeyen tüm arkadaşlarımın, kardeşlerimin bu kütüphanelere gereksinimi var. Bir kütüphanenin bir mahalleye kattığı çok şey var ancak götürdüğü hiçbir şey yok” sözlerini kullandı.
“Kütüphaneleri boş bırakmayın”
Kütüphanede çalışarak muvaffakiyete ulaşan bir öteki başarılı isim ise Ahmet Hamdi Uysal Ankara Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’ni kazanan Ahmet Hamdi, kütüphanede çalışmanın kendisine çok şey kazandırdığını söyledi.

Kütüphane sayesinde planlı ve sistemli bir formda çalışabildiğini vurgulayan Ahmet Hamdi, “Ders çalışmak için çok uygun bir ortam Vazifeliler bizlere hem çok dayanak oldu, hem de bizi motive ettiler. Bizden sonra imtihanlara hazırlanacak tüm genç kardeşlerime bu kütüphanelerden faydalanmalarını tavsiye ederim. Gelsinler, burada çalışsınlar, muvaffakiyete ulaşsınlar. Kütüphaneleri boş bırakmasınlar” sözlerini kullandı.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AHİD’den Zabıta Haftası ziyareti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI