Kuşadası’nda sağanak sonrası istinat duvarı çöktü, yollar göle döndü

Sağanak yağmur Kuşadası’nda tesirli oldu. Gece yarısı başlayan ve şiddetlenen gök gürültülü sağanak yağmur nedeniyle Kuşadası’nda etraf yolunun …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.01.2021
A+
A-


Sağanak yağmur Kuşadası’nda tesirli oldu. Gece yarısı başlayan ve şiddetlenen gök gürültülü sağanak yağmur nedeniyle Kuşadası’nda etraf yolunun bir kısmı trafiğe kapandı, kimi konutların yer katlarını su bastı, bir sitenin istinat duvarı araçların üzerine çöktü.

Edinilen bilgiye nazaran, Kuşadası’nda gece yarısı 02.45’de başlayan ve ilçeyi tesiri altına alan gök gürültülü sağanak yağmur yaklaşık yarım saat sürdü. Metrekareye yaklaşık 75 kilogram düşen yağışın tesiriyle Kuşadası-Söke-Selçuk etraf yolunun otogar ile Ticaret Odası ortasında kalan kısmı sular altında kaldı. Sokağa çıkma yasağına karşın yolda olan iki araç bir anda şiddetlenen yağmur nedeniyle yolda kaldı. Kuşadası etraf yolunun otogar ile Ticaret Odası ortasında kalan kısmı trafiğe kapanırken, polis ve itfaiye takımları yolda tedbirler aldı. Yağmurun tesirini arttırmasıyla Kuşadası’nın bir kısmında yarım saat mühletle elektrikler de kesildi. Kuşadası merkezi ile Davutlar ve Güzelçamlı’da yağmur nedeniyle birtakım meskenlerin yer katlarını su basarken, Bayanlar Denizi Mahallesi Çimtur Sitesi’nin istinat duvarı park halindeki araçların üzerinde devrildi.

Bu ortada, gök gürültülü sağanak yağmur nedeniyle Kuşadası Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi grupları kent genelinde tedbirler aldı. Kent içinde olumsuzlara anında müdahale eden takımlar su taşkınlarını önlemek için araçlarla ve işçiyle müdahale etti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.