Milli Piyango İdaresine Çıldır Gölü tepkisi

Ardahan Belediye Lideri Faruk Demir, Ulusal Piyango Yönetimince 9 Ocak’ta çekilişi yapılacak bilette yer alan Çıldır Gölü Kars ibaresinin …

Hediye sipariş alışveriş ankara
05.01.2021
A+
A-


Ardahan Belediye Lideri Faruk Demir, Ulusal Piyango Yönetimince 9 Ocak’ta çekilişi yapılacak bilette yer alan Çıldır Gölü Kars ibaresinin düzeltilmesini istedi.

Ulusal Piyango’nun 9 Ocak tarihli çekiliş kuponunda Çıldır Gölü’nün Kars vilayet hudutları içerisinde gösterilmesi Ardahanlılar tarafından reaksiyonla karşılandı. Sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileriyle Çıldır Gölü’nün Şenlik bölgesinde bir ortaya gelen Ardahan Belediye Lideri Faruk Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada 9 Ocakta çekilişi yapılacak olan Ulusal Piyango biletinde Çıldır Gölü’nün Kars’ın üzere gösterilmesinin Ardahanlıları üzdüğünü söyledi. Bunun bir yanılgı olduğunu, basın aracılığıyla hatandan dönülmesini istediklerini belirten Demir, “9 Ocak’ta çekilişi yapılacak olan Ulusal Piyango biletinde Çıldır Gölü ve altına Kars yazılması bizleri üzdü. Ardahanlıları üzen bu durumun düzeltilmesini istiyoruz. Çıldır Gölü yazıpta altına Kars yazmak Ulusal Piyango Yönetiminin yanlışlı bir davranışıdır. Bunu bir kusur olarak görüyor ve Ardahanlıları üzen bu olayın düzeltilmesini istiyoruz. Çıldır Gölü ve Çıldır ilçesi de Ardahan coğrafyası içerisindedir. Bir kısmı Kars’ın coğrafik sonuyla ilintilidir fakat Çıldır ilçesi ve Çıldır Gölü bizim kontrolümüzdedir” sözlerini kullandı.

Lider Demir, ’’Biz Ardahanlılar olarak 81 vilayetimizi de seviyoruz ve bugüne kadar da Kars, Iğdır, Ardahan ayrımını da yapmadık. Fakat bugün buradaki basın açıklamamıza vesile olan esaslı kuruluş Ulusal Piyango Yönetimidir. Ulusal Piyango’nun kurumsal hafızası bu türlü bir yanılgıyı yapmaması lazımdı. 9 Ocak 2021 yılında çekilecek olan Ulusal Piyango çekilişinde ulu, onurlu Çıldır ilçemiz ve onun çok hoş gölü Kars sonları içerisinde gösterilmiş. Biz Ardahanlılar olarak Ulusal Piyango Yönetimine Ardahanlıları üzen bu büyük kusurdan, yanılgısından geri dönmesini ve telafi edecek bir tertibi yapmalarını rica ediyoruz’’ halinde konuştu.

Çıldır Belediye Lideri Kemal Yakup Azizoğlu da kelam konusu ibarenin düzeltilmesi için çalışacaklarını tabir etti.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.