DOLAR

32,6120$% 0.72

EURO

35,1529% 0.64

STERLİN

41,6261£% 0.73

GRAM ALTIN

2.399,76%0,74

ÇEYREK ALTIN

3.913,00%-2,00

BİTCOİN

2266547฿%1.04071

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Kırmızıya dönen ilde eğitimin aksamaması için sıkı tedbir

SAKARYA (İHA) – Korona virüs haritasında çok yüksek riskli bölgede yer alan Sakarya’da eğitim kurumları, öğrencileri virüs tehdidinden uzak tutarak eğitimin aksamaması için aldıkları sıkı önlemleri elden bırakmıyor.
Ulusal pandemi olarak ilan edilen korona virüs salgını sonrasında eğitime bir mühlet online olarak devam edilmişti.
Sıhhat Bakanlığı tarafından belirlenen vilayetler tablosunda çok yüksek riskli kategoride yer alan Sakarya’da kademeli olağanlaşma sürecine geçilmesinin akabinde okullar öğrencilere kapısını açtı. Pandemi kurallarına riayet edilerek öğrenciler okulları ile buluşturuldu. Her bir noktasına önlem levhalarının asıldığı okullarda öğrenciler de önlemi elden bırakmıyor. Giriş ve çıkışlarda ateş ölçümü ile dezenfekte süreci yapıldığı okullarda, her teneffüs sonrasında öğrencilerin ders gördüğü sınıflarda dezenfektasyon süreci uygulanıyor.
Gelecek için çocukların eğitimlerinin değerli olduğunu vurgulayan Altınküre Okulları İdare Heyeti Lideri Ahmet Sakarya, gerekli kurallar sağlandığı sürece okulların hiçbir biçimde kapatılmaması gerektiğini belirtti.

“Tedbirli bir formda çocuklarımızın eğitim öğretime devamını sağlıyoruz”
Pandemi sürecinde çocuklara verilen derslerin yanı sıra aldıkları önlemleri de anlatan Altınküre Okulları İdare Heyeti Lideri Ahmet Sakarya, “Sakarya kırmızı bölgede, buna karşın biz ilkokul 1’inci, 2’nci, 3’üncü, 4’üncü sınıflarda eğitim öğretime devam ediyoruz.


Okulumuzda önlemlere son derece bağlı bir halde devam ediyoruz.

Öğrencilerimiz için haftanın bir ve ikinci günleri ders varken, öteki günler sınıflarımızda temizlikler yapılıyor, hijyen sağlanıyor ve epeyce önlemli bir formda çocuklarımızın eğitim öğretime devamını sağlıyoruz. Sınıflarda ders saatleri 30’ar dakikaya çekildi Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından, teneffüslerimiz 10 dakika.

Buna binaen hizmetli arkadaşlarımız her vakit sınıflarda paklığa değer gösteriyorlar ve her ders sonrasında dezenfektan ile paklık yapıyorlar. Öğrencilerimizi bu devirde başka devirlere nazaran daha sıkı önlemlerle denetim ediyoruz.

Öğretmenlerimizle yapmış olduğumuz toplantılarda, teneffüslerde öğrencilerimizin yanında olmaları, toplumsal araya dikkat etmeleri, tekrar maske takmalarını ve temizliklerine dikkat etmeleri için uyarıyoruz. Teneffüslerde dışarıda olsun, koridorlarda olsun öğretmen arkadaşlarımız nöbetlerini çok titizlikle tutuyor.

Bu halde ve bu hususla alakalı binamızın içerisinde dezenfektan aygıtlarımız mevcut, tekrar elemanlarımız tarafından koridorlar olsun, sınıflar olsun çeşitli paklık gereçleriyle temizlenmekte. Bu kurallara uyuyoruz, öğrencilerimize de bu hususta ısrarlı bir formda uymalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

“Her şeyden daha değerli olan eğitim öğretim”
Eğitimin pandemi sürecinde zorluğundan bahseden ve gerekli önlemler alındıktan sonra okulların hiçbir vakit kapanmaması gerektiğini söyleyen Sakarya, “Bu eğitim öğretim bütün dünyada olduğu üzere pandemi süreçlerinde hayli sıkıntı.


Çünkü küçük çocuklarla uğraşıyoruz, onlara zaman zaman mesafe ayarlamasını anlatmanın zor olduğunu hep birlikte görüyoruz.

Ancak şu bir gerçek ki bütün dünyada okullar açık, Türkiye’de de eğitim öğretim kapalı olduğu zaman her şey kapalı demektir. Her şey eğitim öğretimden geçiyor. Bunun için olabildiğince okulları açık tutmamız gerekiyor ki gelecek nesil bundan çok etkilenmesin.

Eğer okullar kapalı olursa bugün ilkokul 1, 2’ye giden öğrencilerimizin yaşları küçük bundan dolayı eğitimde geri kalır ve gelecekte büyük zorluklar yaşayabilirler. Bakıyoruz Almanya olsun, Avrupa ülkeleri olsun ilk önce okullar açılıyor, en son okullar kapanıyor.

Bu noktada bizim ülkemizde de aynı şekilde olması gerekiyor. Her yer kapanabilir ama okullar bence asla kapanmamalı, kapansa da en önce açılmalı.

Çünkü her şeyden daha önemli olan eğitim öğretim.

Bunu hep birlikte bilmemiz ve ona göre hareket etmemiz gerekiyor” diye konuştu.


Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye’nin en büyük tek kristal süperiletkeni Rize’de üretildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI