Keçiören’deki Nursultan Nazarbayev Parkı’nın yapımı tamamlandı

Ankara Keçiören Belediyesi tarafından Yükseltepe Mahallesi’ne inşa edilen Nursultan Nazarbayev Parkı’nın imali tamamlandı. Keçiören Belediyesi …

Hediye sipariş alışveriş ankara
30.09.2021
A+
A-

Ankara Keçiören Belediyesi tarafından Yükseltepe Mahallesi’ne inşa edilen Nursultan Nazarbayev Parkı’nın imali tamamlandı.
Keçiören Belediyesi tarafından Yükseltepe Mahallesi’nde 90 bin metrekare alana inşa edilen Nursultan Nazarbayev Parkı’nın içinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu, tenis kortu, şelale, dinlene alanları, çocuk oyun alanı, voleybol, futbol ve 2 adet basketbol alanı ile soyunma odaları bulunuyor.
Büyük bir park ve spor kompleksi olarak hizmet vermeye başlayan tesis tıpkı vakitte Türk dünyasının değerli devlet adamlarından Kazakistan’ın kurucu önderi Nursultan Nazarbayev’in ismini taşımasıyla da dikkat çekiyor.
Keçiören Belediyesi tarafından Yükseltepe Mahallesi’ne inşa edilen Nursultan Nazarbayev Parkı’nın imalini tamamladıklarını söyleyen Belediye Lideri Turgut Altınok, “Yükseltepe Mahallemizde bulunan ağaçlandırma alanının da içinde bulunduğu büyük bir bölgeye inşa ettiğimiz parkımız değerli bir dinlenme alanı olarak hizmet vermeye başladı.
Burası çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın fizikî, toplumsal ve zihinsel taraftan ömür kalitesini artıracak devasa bir tesis oldu” dedi.
“Sözümüzü tuttuk, parkımızı yaptık”
Lider Altınok, Nursultan Nazarbeyev Parkı ile Yükseltepe Mahallesi için verilen park kelamının yerine getirilmiş oluğunu söyleyerek, “Sancaktepe, Yükseltepe ve Şehit Kubilay mahallelerimizi daha da güzelleştireceğimizi söylemiştik.

Şuanda bu mahallelerimize yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşımızın hizmetlerimizden ve ortaya koyduğumuz yapıtlardan duydukları memnuniyeti lisana getirmesi bizleri ziyadesiyle keyifli ediyor.

Hediye sipariş alışveriş ankara

Tıpkı vakitte Türk dünyasının kıymetli önderlerinden Nursultan Nazarbayev’in ismini Keçiören’de yaşatıyor olmaktan da büyük bahtiyarlık duyuyoruz” tabirlerini kullandı.


Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.