DOLAR

32,3582$% 0.08

EURO

34,8132% -0.21

STERLİN

41,2770£% 0.11

GRAM ALTIN

2.408,27%0,29

ÇEYREK ALTIN

3.918,00%0,08

BİTCOİN

2175259฿%-3.89101

a
KARAMAN HABER
KARAMAN HABER

Kanserojen ürün bu kitapçıya giremiyor

Okulların açılmasıyla birlikte Avrupa’nın en büyük kitap mağazasını bünyesinde barındıran BKMKİTAP’ta yoğunluk başladı. Çocukların ve ailelerin sıhhatini düşünen BKMKİTAP, 500 bin çeşit eseri içerisinde kanserojen husus taşıyan eserlere yer vermiyor.
Avrupa’nın en büyük kitabevini bünyesinde bulunduran BKMKİTAP’ta okulların açılmasıyla birlikte ağır bir hareketlilik yaşanıyor.
Dayanılmaz bir yoğunluğun olduğu BKMKİTAP’da kitabın yanı sıra kırtasiye materyalleri, hobi ve bilgi teknolojileri olmak üzere 500 bin çeşit eser bulunmakta. Öğrenciler için fiyatsız ders çalışma alanlarının bulunduğu konseptte konukların rahat etmesi için her türlü detay düşünülmüş. BKMKİTAP’ta günde 100 bin kitap satışı yapılıyor.
Okulların açılmasıyla birlikte BKMKİTAP’a fevkalade bir ilgi olduğunu tabir eden BKMKİTAP İdare Heyeti Lideri Kutbettin Bingölbali, “Geçen sene malum bir salgın başladı dünyada ve ülkemizde, pandemi sebebiyle okullar tam manasıyla açılmamıştı.
İşlerimiz sakindi hafta sonları kapalıydı. En çok verimli olan akşam saatlerinde kapalıydı.

Lakin artık okullar açıldı. Dayanılmaz bir ilgi ve okul hasreti ve iki yıllık alışveriş hasreti var. Her istikametiyle mutluyuz çok hoş gidiyor. Alışılmış pandemi süreci biraz alışkanlıkları değiştirdi.

Dönemde daha çok geçmişte klasik eserler satılırdı. Ancak pandemide kitap okuma oranları yükseldi ve geçmişte olan alışveriş hasreti birden patladı. Burada hem okul dönemi, hem hobi, aktiflik, bilgi teknolojileri ve müşterinin istediği tüm eserleri getirdik.

Değişik konsept ve şekildeki eserlerde satmaya başladı. Bu da bizim için memnuniyet verici bir durum. Gitgide çeşidimiz arttı, evvelden çeşidimiz 300 binken, pandemi sürecinde 500 bine çıkardık.

Hem kitap, hem kırtasiye, hem bilgi teknolojileri eserleri, oyuncak ve puzzle eserleri hala çok satıyor. Sesli kitaplar çok arttı. Aktiflik oyunları, eğitici kitaplar ve çocuk eserlerine yönelik çok bir artış var. Yani çocuk etkenli ne kadar eser varsa hepsi çok satıyor” dedi.

“BKMKİTAP’ta kanserojen unsur içeren eser yok”
Kitabın kitapçıdan, kırtasiyenin kırtasiyeciden alınacağını belirten Kutbettin Bingölbali, “Her şeyi yerinden yani merkezinden almak hoştur.

Nasıl ilaç markette satılmıyorsa, kitap da bana nazaran o denli olmalıdır. Bir markete gitmiştim, kitapla peynir tıpkı yerde satılıyordu.

Tabi peynirde bir nimet lakin kitapla peynir tıpkı poşete konulunca, bir kitapçı olarak üzülmüştüm. BKMKİTAP olarak kendi çocuğumuza ne alıyorsak bütün çocukları da önemsiyoruz. Aslında müşterilerimiz konuttan çıkıp buraya gelirken birinci algıları, BKM KİTAP’ta ‘kanserojen eser yok, sağlıklı eserler var’ algısı ile geldiği için biz mutluyuz.

Ben yalnızca BKMKİTAP için söylemiyorum. En büyüğünden en küçüğüne tüm kitap ve kırtasiyeciler daha gerçek eserler satıyor, içeriğinde kanserojen unsur az olan eserler satıyor. Bir eserde CE yazılmıyorsa o eserde önemli manada bir sorun vardır. Mesela bilhassa oyun hamurlarında. Lakin kitapçılar daha çok marka satarlar, bilinen eserler satarlar.

Merdiven altı eserler satmazlar. Lakin marketler daha çok ucuz, sıradan ve kanserojen unsur barındıran eserler satarlar. Neredeyse kasaplar ve manavlar satacak bu kırtasiye eserlerini. Biz nasıl manav ve kasap eserleri işine girmiyorsak, bırakın lütfen kitapçılar da kendi işini yapsın.

Neredeyse 10 milyon kitap var. Mağaza haricinde 80 bin, mağazalarla birlikte 100 bin kitap çıkarıyoruz, bunu pandemi tetikledi. Okuma oranında önemli artış var. E-Ticaret’te üçüncü sıradayken en ön safa geçtik ve en ön safta da durmaya çalışıyoruz. E-Ticaret’te pandemi sürecinde en az yedi kat büyüdük.

Bu çalışmalarımızı halihazırda 600 şahısla sürdürüyoruz” halinde konuştu.

Nallıhanhaber.com size daha iyi hizmet sunabilmek için İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı abonesidir. 
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yaz okulları sona erdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI
NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook sayfa NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA instagram NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA facebook grup NALLIHANHABER NALLIHAN ANKARA CEP UYGULAMASI