Jandarma, can dostları köpekler için kısa film çekti

Güvenlik güçlerinin uyuşturucu, terörle çaba ve arama kurtarma üzere birçok alanda en büyük destekçisi olan köpekler, Nevşehir’de bulunan …

Hediye sipariş alışveriş ankara
22.12.2020
A+
A-


Güvenlik güçlerinin uyuşturucu, terörle çaba ve arama kurtarma üzere birçok alanda en büyük destekçisi olan köpekler, Nevşehir’de bulunan Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi’nde yetiştirilerek Türkiye’nin farklı kentlerinde vazife alıyor.

Nevşehir’de Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığındaki şiddetli eğitimlerden geçtikten sonra Türkiye’nin çeşitli kentlerinde misyon almaya başlayan köpekler ’uyuşturucu arama’, ’tütün tespit’, ’bomba arama’ ve ’arama kurtarma’ üzere alanlarda jandarmanın çalışmalarında aktif rol alıyor. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan kısa sinemada JAKEM Komutanlığında yetiştirilen köpeklerin nasıl bir eğitimden geçtiği anlatılıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, “Onlar; göremediğimizi gören duyamadığımızı duyan hissedemediğimizi hisseden vazife arkadaşlarımız, can dostlarımız, göz bebeklerimiz” kelamları ile paylaşılan kısa sinema toplumsal medyada büyük beğeni kazandı.

Hediye sipariş alışveriş ankara
Hediye sipariş alışveriş ankara
NALLIHAN CEP TELEFONU UYGULAMASI NALLIHAN SON DAKİKA
HABER GÖNDER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.